Viską lems paskutinis turas - lietuvės neatsilaikė prieš ispanes

2024 m. balandžio 03 d.
Viską lems paskutinis turas - lietuvės neatsilaikė prieš ispanes

2024 m. Europos čempionato atrankos turnyre Lietuvos rankininkėms nepavyko pateikti staigmenos susitikime su favorite Ispanijos rinktine. Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje vykusiose rungtynėse pusantro kėlinio apylygiai kovojusios lietuvės rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti varžovių pranašumą.

Ar Lietuvos rankininkėms pavyks iškovoti kelialapį į Europos čempionatą spręsis paskutiniame atrankos turnyro ture balandžio 7 dieną Šiaurės Makedonijoje.

Rungtynių pradžioje Lietuvos ir Ispanijos komandos apsikeitė įvarčiais ir rezultatas buvo lygus 3:3. Vėliau iniciatyvą perėmė ispanės, laimėjusios pirmą kėlinį 17:9. Po pertraukos žiūrovų palaikomoms šeimininkėms pavyko priartėti prie varžovių 16:22. Tačiau rungtynių pabaigoje ispanėms pavyko sustabdyti lietuvių atakas ir varžovės iškovojo įtikinamą pergalę 34:20.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Rita Rakauskienė, pelniusi 8 įvarčius. Vakarė Damulevičiūtė įmetė 5 įvarčius, Aušra Arciševskaja – 4, Dominyka Andronik – 2, Greta Makovskytė – 1. Pagrindinė Lietuvos rinktinės vartininkė Evita Žilionytė atrėmė 10-imt metimų iš 35-ių.

„Ispanijos rinktinė yra pasaulio elito komanda ir iškovojusi visas penkias pergales, be didesnės konkurencijos tapo mūsų atrankos grupės nugalėtoja. Nepaisant to, namuose mes metėme iššūkį favoritėms. Gynyboje žaidėme tikrai neblogai, gelbėjo ir vartininkės. Pagrindine pralaimėjimo priežastimi tapo nerealizuoti metimai. Buvome priartėję prie varžovių iki šešių įvarčių, bet po jų minutės pertraukėlės subyrėjome ir varžovės atitrūko negrįžtamai. Tas spurtas ir lėmė pralaimėjimą“, – komentavo Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.

„Labai smagu, kad pavyko sužaisti geras rungtynes, nes man ko gero tai yra paskutinis Europos čempionato atrankos turnyras Lietuvos rinktinėje. Visos buvome labai užsivedusios ir labai norėjome geriau sužaisti negu pirmose tarpusavio rungtynėse Ispanijoje. Tai mums iš dalies pavyko, nors rungtynių pabaigoje per daug leidome atitrūkti varžovėms“, – sakė geriausia rungtynių žaidėja išrinkta Lietuvos rinktinės senbuvė Rita Rakauskienė.

Per 5 rungtynes vieną pergalę iškovojusios Lietuvos rankininkės su 2 taškais išliko trečioje 5-os grupės vietoje ir išsaugo galimybes iškovoti kelialapį į Europos čempionatą. Viską lems paskutinės rungtynės balandžio 7 d. svečiuose su Šiaurės Makedonijos rinktine. Makedonės jau užsitikrino antrą vietą grupėje ir kelialapį į Europos čempionatą po šiandienos pergalės svečiuose 37:22 prieš grupės autsaiderę Azerbaidžano rinktinę.

Į Europos čempionatą pateks dvi pirmąsias vietas grupėse užėmusios rinktinės ir keturios iš aštuonių geriausių trečioje vietoje finišavusių komandų. Nustatant geriausias trečią vietą užėmusias komandas, bus skaičiuojami tik jų rezultatai su pirmąsias dvi vietas iškovojusiomis rinktinėmis.

„Vykstame kovoti dėl taškų, dėl kiekvieno įvarčio, nes ir įvarčių santykis gali lemti kam atiteks kelialapiai į Europos čempionatą. Pagal dabartinę turnyrinę situaciją, lygiosios su makedonėmis, mums tikriausiai garantuotų vietą Europos čempionate. Tuo tarpu varžovėms šios rungtynės jau nieko nelems. Galbūt jos leis pailsėti savo lyderėms, kaip buvo šiandienos makedonių rungtynėse Azerbaidžane antrame kėlinyje. Viskas yra mūsų rankose, todėl tikiu, kad merginos parodys charakterį ir geriausią savo žaidimą bei atiduos širdį kovoje dėl vietos Europos čempionate“, – teigė K. Kaladinskas.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Lietuvos rankininkės Vilniuje pralaimėjo makedonėms po atkaklios kovos 28:31.

Per visą istoriją Lietuvos moterų rankinio rinktinė Europos čempionate žaidė vienintelį kartą. 1996 m. Danijoje vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse Lietuvos rankininkės užėmė 12 vietą.

Dalintis

Kartu mes - Jėga.