Kovoje dėl LRL bronzos prireiks lemiamų rungtynių

2024 m. gegužės 20 d.
Kovoje dėl LRL bronzos prireiks lemiamų rungtynių

Lietuvos rankinio lygos (LRL) Mažajame finale – lygybė. HC „Vilnius“ namuose atsirevanšavo Kauno „Granitui-Kariui“ ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1:1.

Sostinėje vykusias antrąsias serijos rungtynes geriau pradėjo šeimininkai. Jau 5 min. HC „Vilnius“ išsiveržė į priekį 5:1, o 20 min. vilniečių persvara išaugo iki 10:5. Tačiau kauniečiai greitai atsigavo po šalto dušo ir kėlinio pabaigoje ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą. Įpusėjus rungtynėms „Granitas-Karys“ buvo priekyje 14:12.

Po pertraukos svečiai nemažino apsukų ir padidino persvarą 16:12. Į tai HC „Vilnius“ atsakė įspūdingu spurtu 7:1 ir įpusėjus antram kėliniui vėl išsiveržė į priekį 19:17. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 6 min. HC „Vilnius“ turėjo trijų įvarčių persvarą 24:21. „Granitas-Karys“ nenuleido rankų ir ne kartą sumažino atsilikimą iki minimalaus, bet išlyginti rezultato nesugebėjo. HC „Vilnius“ laimėjo rezultatu 28:26 ir serijos rezultatas tapo lygus 1:1.

Nugalėtojams Martynas Lapinskas pelnė 6 įvarčius, Vaidas Drevinskas ir Laurynas Palevičius – po 5, Mindaugas Urbonas, Arminas Milaknis ir Domantas Raudonius – po 3. Kauniečių gretose rezultatyviausiai žaidė Titas Janušonis, pelnęs 7 įvarčius, Matas Jurkevičius įmetė 6 įvarčius, Modestas Štarolis – 5, Martynas Giedraitis – 4.

„Pergalę lėmė kovingumas. Gerai pradėjome rungtynes, bet neišvengėme duobių. Padarėm klaidų ir pirmo kėlinio pabaigoje suteikėme šansą „Granitui“ ne tik mus pasivyti, bet ir pralenkti. Gerai, kad po pertraukos sugebėjome vėl susigrąžinti persvarą. Buvo geras nusiteikimas, visi vyrai kovojo pagirtinai. Po pertraukos ir vartininkai daugiau padėjo, o kai vartininkai mums padeda, mus sunku sulaikyti“, – sakė HC „Vilnius“ treneris Kęstutis Lapinskas.

„Vienu žodžiu galiu pakomentuoti rungtynes – blogai. Nevykdėm plano, nesužaidė tie lyderiai, kurie turėjo sužaisti ir nesugebėjome laimėti. Aikštelėje vaizdas keitėsi kaip sūpuoklėse. Turėjome minus penkis, bet kėlinį laimėjom dviem. Po pertraukos dar padidinom persvarą, bet kažkokiu būdu nustojom žaisti ir kai kurie žaidėjai nusprendė pailsėti bei patinginiauti aikštėje. Nepadarėm darbo, kurį turėjome padaryti ir serija persikėlė į lemiamas rungtynes“, – komentavo „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Lemiamos rungtynės dėl bronzos vyks ketvirtadienį 19.00 val. Kaune, LSMU VA sporto salėje.

„Mums yra svarbus faktorius, kad žaisim namuose. Jau ne kartą pastebėjom, kad namuose rungtyniauti mums daug lengviau. Bet lemiamose rungtynėse į aikštelę turi išeiti kita komanda, su visiškai kitokiu nusiteikimu. Vyrai turi patys susiimti, nes tai bus lemiamas mačas ir nebėra nei ko laukti, nei kur slėptis. Bus vyriška kova ir kas labiau norės laimėti, tie ir iškovos bronzą“, – teigė V. Grosas.

„Lemiamose rungtynėse laimės tie, kurie geriau pailsės ir greičiau atsigaus. „Granitas“ gal geriau žaidžia namuose, bet mums tai nėra jokio skirtumo kur žaisti. Pas mus didesnė rotacija nei pas varžovus, bet jie žais namuose. Tai manau, kad bus labai lygi kova. Kas žaidime išvengs didesnio bangavimo, tie ir laimės. Daug lems ir sėkmė. Šį sezoną net penkios LRL komandos buvo lygios ir laimėdavo ta, kuriai labiau sekėsi“, – tikino K. Lapinskas.

Pirmose serijos rungtynėse „Granitas-Karys“ laimėjo namuose rezultatu 36:29.

Reguliariajame sezone HC „Vilnius“ laimėjo abejas tarpusavio rungtynes namuose 33:31 ir 32:31, Kaune vykusiame susitikime užtikrintą pergalę 34:22 šventė „Granitas-Karys“.

LRL Mažojo finalo antrųjų rungtynių vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=9kobrK7nHls

Dalintis