Lietuvos rankininkai sužinojo varžovus 2026 m. Europos čempionato atrankos turnyre

2024m. kovo 22d.
Lietuvos rankininkai sužinojo varžovus 2026 m. Europos čempionato atrankos turnyre

Danijos sostinėje Kopenhagoje ištraukti 2026 m. Europos vyrų rankinio čempionato atrankos turnyro burtai. 32 rinktinės buvo suskirstytos į aštuonias grupes po keturias komandas ir kovos dėl likusių 20 kelialapių į Europos čempionatą. Vietas Europos čempionate jau užsitikrinusios čempionato šeimininkės Danijos, Švedijos ir Norvegijos rinktinės bei šių metų Europos čempionai Prancūzijos rankininkai.

Prieš burtų traukimo ceremoniją į trečią burtų krepšelį patekę Lietuvos rankininkai dėl kelialapio į Europos čempionatą kovos 1-oje grupėje. Iš pirmo burtų krepšelio Lietuvos rinktinei teko Slovėnija, iš antro – Šiaurės Makedonija, iš ketvirto – Estija.

Dvi lietuvių varžovės dalyvavo šių metų Europos čempionate. Šiaurės Makedonijos rankininkai galutinėje įskaitoje liko 17-oje vietoje, o Slovėnijos rinktinė iškovojo 6 vietą. Slovėnai pateko ir į šių metų Paryžiaus olimpines žaidynes.
 
Į finalinį 2026 m. Europos čempionato etapą pateks dvi geriausios grupių komandos ir keturios geriausios trečią vietą užėmusios ekipos. Geriausios keturios trečią vietą užėmusios rinktinės bus nustatytos atsižvelgiant tik į rungtynes su dviem aukščiausias vietas grupėje užėmusiomis komandomis.
„Slovėnijos rinktinė yra viena iš Europos elito komandų, turinti daug aukšto lygio rankininkų, rungtyniaujančių Čempionų lygoje. Tai labai solidus varžovas ir vienareikšmiškai – grupės favoritas. Šiaurės Makedonijos rinktinė yra nuolatinė pasaulio ir Europos čempionatų dalyvė ir nors juose skambių laurų neskina, bet yra tarp stiprių Europos vidutiniokių. Estija – mūsų kaimynė, su kuria gan dažnai susitinkam ir draugiškuose turnyruose. Estai įveikė antrąjį pasaulio čempionato atrankos etapą, Alytuje nugalėdami Ukrainos rinktinę. Tai rodo, kad Estijos rankinio lygis nuolat kyla. Estijos rinktinė mums yra tikrai įveikiamas varžovas, bet čia yra sportas ir išankstinės prognozės yra nedėkingas dalykas. Grupė mums pakankamai palanki ir turime galimybę pakovoti dėl kelialapio į Europos čempionatą“, – burtus apibendrino Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.
Per visą istoriją Europos čempionato finaliniame etape Lietuvos rinktinė yra dalyvavusi du kartus – 1998 ir 2022 metais.
Europos čempionato atrankos turnyre bus rengiami trys, vadinamieji rinktinių langai, per kuriuos rinktinės sužais po dvejas rungtynes. Pirmi du turai bus sužaisti šių metų lapkričio 6-10 d. Lietuvos rinktinė atranką pradės rungtynėmis svečiuose su slovėnais, o antras rungtynes žais namuose su makedonais. Kitų metų kovo 12-16 d. lietuviai dukart – svečiuose ir namuose – susitiks su estais. Paskutiniai du atrankos etapo turai vyks kitų metų gegužės 7-11 d. Priešpaskutiniame ture Lietuvos rinktinė namuose priims slovėnus, o turnyrą baigs Šiaurės Makedonijoje.
Šių metų gegužės mėnesį Lietuvos vyrų rankinio rinktinės dar laukia lemiamas 2025 m. pasaulio čempionato atrankos etapas. Gegužės 9 d. Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje ir gegužės 12 d. svečiuose Lietuvos rinktinė susitiks su į Paryžiaus olimpines žaidynes patekusiais Vengrijos rankininkais.

Dalintis

Kartu mes - Jėga.