Aidenas Malašinskas: „Ruošiamės rungtynėms labai pozityviai“

2024 m. gegužės 08 d.
Aidenas Malašinskas: „Ruošiamės rungtynėms labai pozityviai“

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė stoja į lemiamą kovą dėl kelialapio į 2025 m. pasaulio čempionatą. Gegužės 9 d. 19.00 val. Vilniuje, „Twinsbet“ arenoje Lietuvos rankininkai susitiks su Vengrijos rinktine. Atsakomosios rungtynės, po kurių paaiškės kas pateks į pasaulio čempionatą, vyks gegužės 12 d. svečių aikštelėje Vesprėme.

Rungtynių Vilniuje išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje į sporto žurnalistų klausimus atsakė Aidenas Malašinskas.

- Lietuvos rinktinėje nemenki praradimai, bet treneris minėjo geras nuotaikas komandoje. Jūsų požiūriu, kaip esate nusiteikę?

- Neblogos nuotaikos. Rinktinė yra šiek tiek nukentėjusi, nėra pagrindinių žaidėjų. Bet ir su pagrindiniais žaidėjais mes nebūtume laikomi šios poros favoritai. Aišku, iki rungtynių pradžios dar yra laiko ir niekas nieko nelaimėjo ir niekas nieko nepralaimėjo. Taip, kad mes ruošiamės rungtynėms labai pozityviai. Daug akcentuojame, kad žiūrovų pagalba gali mums padėti, kadangi didelės pergalės prieš dideles komandas buvo pasiektos su gausiu žiūrovų palaikymu. Kad ir paskutinės atrankos rungtynės su suomiais Alytuje, tai irgi žiūrovai mums daug padėjo. Rinktinė labai tikisi palaikymo ir norim parodyti, kad paskutiniai mūsų susitikimai su vengrais buvo gal šiek tiek nesėkmingi. Bandysim reabilituotis, parodyti, kad kažką ištaisėme, kažką pagerinome ir bandysim pasiekti teigiamą rezultatą.

- Kaip įmanoma kompensuoti traumuotų žaidėjų Gerdo Babarsko ir Jono Truchanovičiaus netektis?

- Neįmanoma. Man atrodo, kad rinktinėje tokio lygio žaidėjų neturime. Bet vėlgi, kiekvienas turi dirbti dvigubai už juos ir suprantam, kad praradus lyderius, reikės stengsis kažkam kitam. Bet tokių žaidėjų kaip Jonas ir Gerdas kompensuoti praktiškai negalim, nes neturim tokio lygio žaidėjų. Reikės daugiau stengsis visiems aplinkiniams.

- Kaip vertinate savo persikėlimą į Rumunijos klubą, ar viskas ten atitinka jūsų lūkesčius?

- Gal net nesitikėjau, kad ten viskas bus taip pozityvu. Lyga labai stipri, man patinka ir dėl to pratęsiau kontraktą dar metams. Jeigu būtų blogai, būčiau tikrai nelikęs. Viskas gerai.

- Eilę metų esate vienas rinktinės lyderių, kiek dar kūnas temps žaisti Lietuvos rinktinėje, ar tai nebus paskutinis atrankos etapas?

- Kiek temps, kiek treneriai pasitikės, tiek ir bandysiu padėti. Manau, kad kol žaisiu užsienyje profesionaliai, tol dar bandysiu padėti rinktinei kiek galiu. Bet jaučiasi, jau ateina laikas, kai pradedi apie tai galvot vis daugiau ir daugiau. Bet kol jaučiuosi bent kiek vertas būti rinktinėje, tol padėsiu.

- Prieš kokius 15 metų būtumėte pagalvojęs, kad taip ilgai gainiosite kamuolį?

- Ne. Prieš 15 metų galvojau, kad iki 30-ies jau užteks. Bet jau 38 metai ir vis dar žaidžiu. Pačiam šiek tiek nuostaba irgi yra, bet jeigu traumos nekankina, tai dar galima žaisti ir išankstinių nusistatymų kalendoriuje nėra. Anksčiau buvo, bet su metais viskas slenkasi ir nebėra jokių minčių. Tiesiog žaidi, jeigu tik sveikata leidžia.

Dalintis

Kartu mes - Jėga.