Čempionų lygos rekordininkė „Barcelona“ po metų pertraukos susigrąžino titulą

2024 m. birželio 10 d.
Čempionų lygos rekordininkė „Barcelona“ po metų pertraukos susigrąžino titulą

„Barcelona“ rankininkai jau dvyliktą kartą tapo EHF Čempionų lygos nugalėtojais. Čempionų lygos rekordininkė „Barcelona“ trofėjų laimėjo jau trečią kartą per pastaruosius ketverius metus ir stipriausio Europos klubo titulą susigrąžino po metų pertraukos.

Kelne (Vokietija) vykusiame Čempionų lygos finalo ketverte „Barcelona“ lemiamose rungtynėse po dramatiškos kovos minimaliu skirtumu 31:30 (15:15) įveikė „Aalborg“ komandą.

Finale „Barcelona“ pirmavo beveik visų rungtynių metu, tačiau Danijos ekipa neleido varžovams atitrūkti ir rezultatas dažniausiai buvo lygus. Paskutinę antro kėlinio akimirką „Aalborg“ galėjo išlyginti rezultatą, kai į „Barcelona“ vartus buvo skirtas 9 m baudinys. Tačiau „Aalborg“ žvaigždės Mikkelio Hanseno mestas kamuolys pataikė į skersinį.

Finale „Barcelona“ komandą į priekį vedė prancūzai. Naudingiausiu finalo ketverto rankininku išrinktas Melvynas Richardsonas pelnė 8 įvarčius, Dika Memas prie pergalės pridėjo 7 įvarčius, kitas prancūzas Timothey N‘Guessanas įmetė 6 įvarčius.

„Aalborg“ gretose rezultatyviausiai žaidė 8 įvarčius pelnęs M. Hansenas. Vienu geriausiu visų laikų pasaulio rankininku laikomas M. Hansenas per visą karjerą taip ir nelaimėjo Čempionų lygos. Po Paryžiaus olimpinių žaidynių karjerą baigsiantis M. Hansenas su Danijos rinktine yra laimėjęs visus įmanomus titulus – olimpinio, triskart pasaulio ir Europos čempiono, bet su klubais triumfuoti stipriausiame turnyre 36-erių metų danui taip ir nepavyko. Per savo karjerą M. Hansenas žaidė „Gudme“, „Barcelona“, „AG Copenhagen“, „Paris Saint-Germain“ klubuose, o nuo 2022 m. „Aalborg“ gretose.

„Aalborg“ klubas Čempionų lygos finale žaidė antrą kartą istorijoje, bet kaip ir 2021 m., Danijos ekipa lemiamoje dvikovoje pralaimėjo „Barcelona“ komandai. Nors Danijos rinktinė yra viena tituluočiausių pasaulyje ir laimėjo pastaruosius tris pasaulio čempionatus iš eilės, šios Skandinavijos šalies klubai dar niekada nėra laimėję nuo 1956 m. organizuojamos Čempionų lygos.

Jau dvyliktą kartą (1991, 1996-2000, 2005, 2011, 2015, 2021-2022 m.) Čempionų lygos nugalėtoja tapusi „Barcelona“ pagal šį rodiklį įtikinamai lenkia artimiausius persekiotojus. Vokietijos „VfL Gummersbach“ klubas Čempionų lygoje triumfavo penkis kartus, kiti Vokietijos atstovai „THW Kiel“ ir „SC Magdeburg“ klubai laimėjo po keturis kartus.

Ispanijos klubai tapo rekordininkais ir skaičiuojant Čempionų lygą laimėjusių valstybių atstovus. Ispanijos komandos „Barcelona“ (12 kartų), „Ciudad Real“ (3), „Portland San Antonio“ (1), „CB Cantabria“ (1) ir „Bidasoa Irun“ (1) iš viso Čempionų lygą laimėjo 18 kartų. Vokietijos klubų sąskaitoje lieka 17 pergalių.

Į šių metų finalo ketvertą patekę Vokietijos klubai kovojo tik dėl trečios vietos. „THW Kiel“ rankininkai kovoje dėl bronzos 32:28 įveikė praėjusių metų Čempionų lygos nugalėtoją „SC Magdeburg“ ekipą. 

Pusfinalyje titulą praradęs „SC Magdeburg“ 26:28 pralaimėjo „Aalborg“ ekipai, o „THW Kiel“ komandą „Barcelona“ pusfinalyje sutriuškino net 30:18.

Rezultatyviausio 2023-2024 m. sezono Čempionų lygos rankininko prizas buvo įteiktas „Paris Saint-Germain“ atakų lyderiui lenkui Kamiliui Syprzakui, pelniusiam 112 įvarčių.

Čempionų lygą laimėję Antonio Carloso Ortegos treniruojami „Barcelona“ rankininkai šį sezoną išgelbėjo legendinio Katalonijos klubo prestižą po „Barcelona“ futbolininkų ir krepšininkų nesėkmių. Tiek „Barcelona“ futbolininkai, tiek ir krepšininkai šį sezoną neįveikė ketvirtfinalio barjero ir nepateko tarp keturių geriausių komandų UEFA Čempionų lygoje bei Eurolygoje. Todėl „Barcelona“ klubo prezidentas Joanas Laporta nepraleido progos atvykti į EHF Čempionų lygos finalą ir Kelne pakilnoti čempionų taurę.

Čempionų lygos finalo ketvertas Kelne vyksta nuo pat finalo ketverto formato pradžios 2010 metais ir Kelno arenoje surengtas jau penkioliktą kartą. EHF paskelbė, kad pratęsė sutartį su Kelno miestu dar penkeriems metams ir šiame Vokietijos mieste Čempionų lygos finalo ketvertas vyks mažiausiai iki 2029 metų.

Kelno arenoje yra triumfavęs ir lietuvis Jonas Truchanovičius, kuris Čempionų lygą su Prancūzijos „Montpellier“ klubu laimėjo 2018 metais. J. Truchanovičius išlieka vieninteliu lietuviu, laimėjusiu EHF Čempionų lygą.

EHF nuotraukos

Dalintis

Kartu mes - Jėga.