Dar vieną staigmeną pateikusios Kauno „Žalgirio“ rankininkės iškovojo LRF taurę

2024 m. vasario 04 d.

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyre netikėtai triumfavo Kauno „Žalgirio“ rankininkės. Utenoje vykusiame finalo ketverte žalgirietės pateikė dvi staigmenas – pusfinalyje parklupdė titulą praradusią Kauno r. „Cascada-HC Garliava“ komandą, o finale pranoko Lietuvos čempionato lyderę Vilniaus „Sostinės tauro“ ekipą.  Po dvejų metų pertraukos LRF taurę susigrąžinęs „Žalgiris“ taurės turnyre triumfavo jau šeštą kartą per pastarąjį dešimtmetį. Tačiau pastaruosius du sezonus „Žalgirio“ komanda labai atjaunėjo ir prarado turėtas lyderės pozicijas. Šiuo metu Lietuvos čempionate žalgirietės užima tik 4 vietą.

Atkakliai vykusiame finale nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės persvaros. Po pirmo kėlinio švieslentėje degė lygus rezultatas 15:15. Įpusėjus antram kėliniui „Žalgirio“ rankininkės susikrovė didžiausią rungtynėse persvarą 25:22. „Sostinės tauro“ komandai pavyko prisivyti varžoves, tačiau žalgirietės išlaikė persvarą iki finalinės sirenos ir iškovojo pergalę 33:31.
Nugalėtojoms Samanta Dunkulytė pelnė 10 įvarčių, Karolina Čekuolytė – 9, Gabrielė Vėgėlytė ir Kamilė Rupeikaitė – 5. „Sostinės tauro“ komandai 9 įvarčius pelnė Gabija Pilikauskaitė, 8 – Singrida Kulikovaitė, 7 – Dominyka Andronik.
„Pergalę lėmė nusiteikimas, noras įrodyti, kad galime laimėti. Nes iki tol mumis niekas netikėjo. Po pergalės pusfinalyje pačios supratome, kad galime kovoti ir prieš pačias stipriausias varžoves. Susikaupėme ir laimėjome, – teigė „Žalgirio“ kapitonė K. Čekuolytė. – Tokia pergalė jaunoms žaidėjoms suteiks daug daugiau pasitikėjimo savo jėgomis tiek Lietuvos čempionate, tiek ir jaunimo čempionatuose. Tikėkimės, kad didesnis pasitikėjimas atneš ir dar daugiau pergalių.“
„Tik penktadienį sužinojau, kad finalo ketverte reiks užimti vyriausiojo trenerio postą. Prisipažinsiu, buvo baisu, nes buvo daug dalykų, kuriuos pats norėčiau mokėti, kad komanda juos perimtų ir kad suprastų mano filosofiją, – sakė finalo ketverte susirgusį „Žalgirio“ trenerį Miglių Astrauską pakeitęs Arminas Stankūnas. – Labiausiai pergalę lėmė tai, kad aikštelėje merginos darė tai, ką buvome susitarę. O kai tai padarai ir dar tau sekasi, pergalės ateina ir nereikia jų traukti už ausų. Abejose rungtynėse lemiamu momentu turėjome kelių įvarčių pranašumą ir pelnytai laimėjome, nes buvo tinkamai atliktas darbas.“
Sekmadienį Utenos arenoje vyks ir vyrų taurės turnyro finalas. 14.30 val. dėl LRF taurės susikaus titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir Lietuvos rankinio lygos lyderis Klaipėdos „Dragūnas“.