Europos lygos finalo ketverte – lietuviški akcentai ir vokiečių triumfas

2024 m. gegužės 27 d.
Europos lygos finalo ketverte – lietuviški akcentai ir vokiečių triumfas

Antrame pagal pajėgumą Europos klubų turnyre EHF Europos lygoje triumfavo Vokietijos „Flensburg-Handewitt“ klubas. Finale „Flensburg-Handewitt“ rankininkai 36:31 įveikė kitą Vokietijos komandą Berlyno „Fuchse“.

Hamburge vykusio Europos lygos finalo ketverto lemiamose rungtynėse, kurias stebėjo daugiau negu 10 tūkst. žiūrovų, rezultatyviausiai Vokietijos komandų gretose žaidė legionieriai iš Skandinavijos šalių.

Nugalėtojams finale 7 įvarčius pelnęs danas Emilis Jakobsenas buvo išrinktas naudingiausiu finalo ketverto rankininku. Po 6 įvarčius prie „Flensburg-Handewitt“ pergalės pridėjo dar trys danai – Simonas Pytlickas, Lukas Jorgensenas ir Lasse Molleris. „Fuchse“ komandoje rezultatyviausias buvo švedas Jerrys Tollbringas, pelnęs 7 įvarčius, danai Mathias Gidselis įmetė 6 įvarčius, Lasse Bredekjaeras ir Hansas Lindbergas pelnė po 5 įvarčius.

Europos lygos bronzą laimėjo dar vienas į finalo ketvertą patekęs Vokietijos klubas „Rhein-Neckar“. Kovoje dėl trečios vietos „Rhein-Neckar“ 32:31 nugalėjo vienintelę ne Vokietijos atstovę finalo ketverte Bukarešto „Dinamo“ komandą.

Rumunijos klubui atstovaujantis ukrainietis Andrijus Akimenko tapo rezultatyviausiu Europos lygos rankininku. Ukrainietis šį sezoną pelnė net 95 įvarčius.

Pusfinalyje „Dinamo“ rankininkai 32:38 pralaimėjo „Flensburg-Handewitt“ ekipai.

Šioms pusfinalio rungtynėms teisėjavo Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis. Šiai Lietuvos teisėjų porai tai buvo jau ketvirtas Europos lygos finalo ketvertas karjeroje. 2016 ir 2022 m. V. Mažeika ir M. Gatelis taip pat teisėjavo pusfinalio rungtynėms, o 2017 m. vadovavo lemiamai Europos lygos finalo dvikovai.

Antrą pagal pajėgumą Europos rankinio klubų turnyrą yra laimėjęs ir Lietuvos klubas. 1987 m. tuometę IHF taurę (dabartinė Europos lyga) iškovojo Kauno „Granito“ rankininkai. Finale „Granitas“ pranoko Madrido „Atletico“ komandą. Į IHF taurės finalą „Granitas“ pateko ir 1988 m., bet lemiamoje dvikovoje kauniečiai turėjo pripažinti Rumunijos „Minaur Baia Mare“ klubo pranašumą.

1981-1993 m. organizuotą IHF taurės turnyrą vėliau pakeitė EHF taurė, o nuo 2020 m. antras pagal pajėgumą turnyras vadinamas EHF Europos lyga.

EHF nuotraukos

Dalintis

Kartu mes - Jėga.