Europos taurės laimėtoja legendinė Vilniaus „Eglė“ švenčia 50 metų jubiliejų

2024 m. kovo 12 d.
Europos taurės laimėtoja legendinė Vilniaus „Eglė“ švenčia 50 metų jubiliejų

Olimpines ir pasaulio čempiones bei daugkartines Čempionių lygos nugalėtojas išugdęs Vilniaus „Eglės“ rankinio klubas paminėjo 50 metų jubiliejų. Per klubo istoriją net tris kartus Europos taurės turnyro finale žaidusi „Eglė“ Vilniuje surengė šventinį turnyrą ir komandos legendų pagerbimą.

Iškilmingoje šventėje buvo pagerbti klubo įkūrėjai, treneriai, legendinės kelių kartų rankininkės, skirtingais laikotarpiais žaidusios „Eglės“ komandoje.

„Džiugu, kad į jubiliejinį renginį pavyko sukviesti daugybę prie „Eglės“ įkūrimo, jos puoselėjimo ir šlovingų pergalių prisidėjusių žmonių. Gaila, kad dėl sveikatos problemų negalėjo dalyvauti kai kurie klubo įkūrėjai ir treneriai, užsienyje gyvenančios rankininkės. Bet visi jie buvo prisiminti, kaip ir visa įspūdinga klubo istorija“, – sakė šventės organizatorius, nuo 2016 m. „Eglės“ komandą treniruojantis Karolis Kaladinskas.
Vilniaus „Eglės“ rankinio komanda buvo įkurta 1974 m., tuometės sporto draugijos „Nemunas“ vadovų Algirdo Dauguviečio ir Kleopo Girdžiaus iniciatyva. Įkūrimo pradžioje Grigorijaus Gutermano ir Juozo Pilkausko suburtą „Eglės“ komandą treniravo legendiniai Aneta Barisienė, Stasys Ilikevičius, Antanas Taraskevičius ir kiti.
 
Jau 1981 m. „Eglės“ rankininkės iškovojo SSRS čempionato bronzos medalius ir įgijo teisę žaisti antrame pagal pajėgumą Europos klubų turnyre – Tarptautinės rankinio federacijos IHF taurės turnyre (dabartinė EHF Europos lyga). Jau debiutiniame sezone „Eglė“ pateko į Europos taurės turnyro finalą ir tik lemiamoje dvikovoje pralaimėjo Zagrebo „Trešnjevka“ komandai.
1987 m. dar kartą iškovoti SSRS čempionato bronzos medaliai sugrąžino „Eglę“ į IHF taurės turnyrą, kur buvo iškovotas skambiausias trofėjus klubo istorijoje. 1988 m. A. Taraskevičiaus treniruojamos „Eglės“ rankininkės finale pranoko Titogrado (dabar Podgorica) „Budučnost“ ekipą ir tapo IHF taurės laimėtojomis. Po metų „Eglė“ vėl pateko į IHF taurės finalą, bet čia turėjo pripažinti Rumunijos „Ramnicu Valcea“ klubo pranašumą.
 
„Eglės“ auklėtinės per savo karjeras susižėrė daugybę svarbiausių titulų ir įvertinimų.
 
Sigita Mažeikaitė-Strečen tapo olimpine čempione 1980 m. Maskvos žaidynėse ir iškovojo auksą 1982 m. pasaulio čempionate. Aušra Miklušytė-Fridrikas tapo pasaulio čempione 1990 m. ir net šešis kartus laimėjo Čempionių lygą. 1999 m. A. Fridrikas buvo išrinkta geriausia pasaulio rankininke, dar du kartus (1998 ir 2002 m.) lietuvė rinkimuose užėmė 3 vietą. Keturis kartus Čempionių lygoje triumfavo Rima Sypkuvienė. Net septynios „Eglės“ rankininkės yra iškovojusios pasaulio jaunimo čempionių vardus.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, „Eglė“ net 19 kartų tapo šalies čempione 1990 – 2000, 2002 ir 2004 – 2010 m.
Šį sezoną Lietuvos čempionate pirmaujančios „Eglės“ rankininkės laimėjo jubiliejaus šventėje surengtą keturių komandų turnyrą. Vilnietės finale pranoko Panevėžio „Kovos“ ekipą. Mergaičių keturių komandų turnyro nugalėtoja tapo Kauno rajono ekipa, finale pranokusi Vilniaus rankininkes.

 Alfredo Pliadžio nuotraukos

Dalintis

Kartu mes - Jėga.