Europos WU16 čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 17 vietą

2024 m. liepos 08 d.
Europos WU16 čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 17 vietą

Baigėsi Geteborge (Švedija) vykęs Europos jaunių merginų U16 čempionatas. „European Open“ čempionate Lietuvos šešiolikmečių rinktinė per 8 rungtynes iškovojo 2 pergales, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė 5 pralaimėjimus. Lietuvos rankininkės užėmė 17 vietą tarp 20-ies rinktinių, o mūsų šalies rinktinės atakų lyderės pateko į rezultatyviausių čempionato rankininkių penketą.

Grupių varžybose Ernestos Žilienės treniruojama Lietuvos rinktinė per 4 rungtynes iškovojo pergalę, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė du pralaimėjimus bei B grupėje užėmė 4 vietą tarp penkių komandų.

Lietuvos rankininkės čempionatą pradėjo pralaimėjimu minimaliu skirtumu 18:19 grupės nugalėtoja tapusiai Islandijos rinktinei. Lietuvos rinktinei Eva Žilinskas pelnė 9 įvarčius, Altėja Ustilaitė – 4. Antrose rungtynėse lietuvaitės pateikė staigmeną ir sužaidė lygiosiomis 18:18 su 2 vietą grupėje užėmusia Norvegijos ekipa. A. Ustilaitė pelnė 7 įvarčius, E. Žilinskas – 6. Trečiame susitikime Lietuvos rinktinė 20:17 įveikė grupės autsaiderę Farerų salų komandą. E. Žilinskas ir A. Ustilaitė nugalėtojoms pelnė po 5 įvarčius, Aleksandra Stepanova įmetė 4 įvarčius. Paskutinėse grupės rungtynėse lietuvės 14:30 neatsilaikė prieš 3 vietą grupėje užėmusį Kroatijos septynetą. E. Žilinskas pelnė 5 įvarčius, Giedrė Bartkutė įmetė 3 įvarčius.

3 taškus surinkusi Lietuvos rinktinė liko 4-oje grupės vietoje ir į priekį praleido po 5 taškus iškovojusias Kroatijos ir Norvegijos komandas bei grupės nugalėtoja su 7 taškais tapusią Islandijos rinktinę.

Kovą dėl 9-20 vietų tęsusi Lietuvos rinktinė antrame etape pateko į G grupę ir joje patyrė tris pralaimėjimus. Pirmose rungtynėse lietuvės 17:32 pralaimėjo slovakėms. E. Žilinskas pelnė 7 įvarčius, G. Bartkutė – 3. Antrame susitikime Lietuvos rinktinė 19:31 nusileido Nyderlandų komandai. E. Žilinskas pelnė 8 įvarčius, A. Ustilaitė – 6. Trečiame susitikime Lietuvos rankininkės po atkaklios kovos 23:26 pripažino Suomijos rinktinės pranašumą. E. Žilinskas pelnė 8 įvarčius, A. Ustilaitė – 7.

Antro etapo G grupėje 5 vietą tarp šešių komandų užėmusios Lietuvos rankininkės paskutinėse Europos čempionato susitiko su Turkijos rinktine. Lietuvės iškovojo triuškinamą pergalę rezultatu 33:23 ir galutinėje Europos čempionato rikiuotėje užėmė 17 vietą. Nugalėtojoms po 11 įvarčių pelnė E. Žilinskas ir A. Ustilaitė, Emilija Tamuliūnaitė prie pergalės pridėjo 3 įvarčius, Urtė Veličkaitė, Kamilė Butkutė ir A. Stepanova įmetė po 2 įvarčius.

Į rezultatyviausių Europos čempionato rankininkių penkeką pateko net dvi Lietuvos rinktinės atstovės. E. Žilinskas pelnė 59 įvarčius ir tarp rezultatyviausiųjų buvo antra. A. Ustilaitė įmetė 42 įvarčius ir užėmė penktą vietą. 

„Europos čempionatas yra neįkainojama patirtis jaunoms rankininkėms. Jos galėjo išmėginti jėgas su geriausiomis Europos rinktinėmis, iš arti pamatyti ir pajusti kokio lygio yra madas Europoje diktuojančios komandos. Lietuvoje turime perspektyvių rankininkių ir tikimės, kad jos tęs pradėtus darbus. Reikia dirbti treniruotėse bei papildomai individualiai, reikia kasdien domėtis rankiniu ir jį mylėti, nes nepakanka darbo Lietuvos rinktinėje, kuri susirenka kartu tik keletą kartų per metus, – sakė Lietuvos rinktinės trenerė Ernesta Žilienė. – Kas labiausiai krenta į akis susidūrus su stipriausiomis Europos rinktinėmis – mūsų bendro fizinio pasirengimo stoka. Su stipriomis varžovėmis pirmą kėlinį kovojam lygiai, bet vėliau atsiliepia nuovargis, kuris nuolat didėjo įsibėgėjant čempionatui. Labai nedaug trūko, kad pirmame etape iškovotume daugiau taškų rungtynėse su Islandijos ir Norvegijos rinktinėmis ir galėjome patekti tarp aštuonių stipriausių čempionato rinktinių. Pritrūko ir patirties, nes daugumai merginų tai buvo pirmas tokio lygio turnyras. Norim tikėti, kad dalyvavimas Europos čempionate įkvėps jaunas rankininkes. Padėkojome joms už kovingumą, pasidarysime išvadas ir atsakingai ruošimės rudenį vyksiančiam Europos septyniolikmečių čempionato atrankos turnyrui.“

Europos WU16 čempionate dalyvavusi Lietuvos rinktinė jau šį rudenį stos į kovą dėl kelialapio į Europos WU17 čempionato elito divizioną. Atrankos turnyre Lietuvos rankininkės susitiks su Lenkijos, Izraelio ir Suomijos rinktinėmis. Į Europos čempionato elito divizioną pateks dvi stipriausios atrankos grupės komandos.

Europos šešiolikmečių čempionėmis tapo Šveicarijos rankininkės. Finale šveicarės 34:31 įveikė vokietes. Trečią vietą užėmė Vengrijos rankininkės, kurios kovoje dėl bronzos medalių 30:12 sutriuškino Prancūzijos rinktinę.

Iki šiol Europos šešiolikmečių čempionato nugalėtojomis yra tapusios Danijos (2006 ir 2010 m.), Norvegijos (2008 m.), Rusijos (2012 ir 2014 m.), Švedijos (2016 m.), Vengrijos (2018 m.) bei Ispanijos (2022 m.) rinktinės.

Dalintis

Kartu mes - Jėga.