Geriausiųjų 2023 m. Lietuvos rankininkų ir rankininkių rinkimai

2023 m. gruodžio 27 d.
Geriausiųjų 2023 m. Lietuvos rankininkų ir rankininkių rinkimai

Kviečiame išrinkti geriausius 2023 metų Lietuvos rankininkus ir rankininkes. „Hummel“ geriausių Lietuvos vyrų ir moterų bei jaunųjų rankininkų laureatus išrinks rankinio gerbėjai (40 proc. balsų), Lietuvos rankinio federacijos nariai (30 proc.) ir ekspertų komisija (30 proc.). Balsuoti už geriausius galite nuo gruodžio 27 dienos iki kitų metų sausio 10 dienos.

2023 metais Lietuvos moterų rinktinė po pertraukos grįžo į tarptautines varžybas ir pradėjo kovą dėl kelialapio į 2024 m. Europos čempionatą. Sėkmingi metai buvo Lietuvos jaunių ir jaunimo merginų rinktinėms, kurios iškovojo bronzos medalius Europos U19 ir U17 čempionatuose.

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė 2023 m. pavasarį ketveriomis rungtynėmis baigė pasirodymus Europos čempionato atrankos turnyre. Lietuvos klubinio sezono puošmenomis tapo Lietuvos rankinio lygos finalo serija ir baudiniais pasibaigęs Lietuvos rankinio federacijos taurės turnyro finalas. Netrūko įsimintinų individualių Lietuvos rankininkų pasirodymų ir užsienio klubuose.

BALSUOTI GALITE ČIA

PRETENDENTAI Į GERIAUSIO 2023 M. LIETUVOS RANKININKO TITULĄ:

Aidenas Malašinskas – Europos čempionato atrankos turnyre per 4 rungtynes pelnė 16 įvarčių ir šiais metais buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinės gretose. Praėjusį sezoną rungtyniavo stipriausiu nacionaliniu čempionatu laikomame Vokietijos čempionate „MT Melsungen“ klube. Šį sezoną persikėlė į „Buzau“ klubą ir yra rezultatyviausių Rumunijos čempionato rankininkų dešimtuke bei antras pagal rezultatyvius perdavimus.

Benas Petreikis – Europos čempionato atrankos turnyre su 15 įvarčių buvo antras pagal rezultatyvumą Lietuvos rinktinėje šiais metais. Yra vienas „N-Lubbecke“ klubo lyderių antrojoje Vokietijos lygoje ir pratęsė kontraktą su šiuo klubu iki 2025 m. vasaros.

Gerdas Babarskas – Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėse su Sakartvelo komanda, Lietuvos rinktinės kapitonas pelnė net 11 įvarčių ir daugiausia prisidėjo prie vienintelės rinktinės pergalės šiais metais. Yra gynybos ramstis „Pays d’Aix Université Club“ komandoje viename stipriausių Europoje – Prancūzijos rankinio čempionate. Praėjusį sezoną „Aix“ gretose žaidė EHF Europos lygos grupių varžybose.

Giedrius Morkūnas – vienas pagrindinių Lietuvos rinktinės vartininkų. Praėjusį sezoną su Vilniaus VHC „Šviesos“ komanda trečią kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu ir buvo išrinktas geriausiu sezono lygos vartininku. Taip pat laimėjo Lietuvos rankinio federacijos taurę.

Karolis Antanavičius – Europos čempionato atrankos turnyre šiais metais pelnė 5 įvarčius. Yra vienas rezultatyviausių žaidėjų tarp Austrijos čempionato lyderių esančiame Hardo „Alpla“ klube. Praėjusį sezoną „Alpla“ gretose žaidė EHF Europos lygos grupių varžybose.

Mindaugas Dumčius – Lietuvos rinktinei šiais metais pelnė 5 įvarčius. Patenka tarp daugiausia rezultatyvių perdavimų atliekančių rankininkų antrojoje Vokietijos lygoje, atstovaudamas Dresdeno „Elbflorenz“ klubui.

Tadas Stankevičius – Europos čempionato atrankos turnyre per 4 rungtynes pelnė 13 įvarčių ir tarp rezultatyviausių šiais metais pasidalijo 3-4 vietas. Su Alytaus „Varsos-Stronglaso“ klubu laimėjo Lietuvos rankinio federacijos Supertaurę bei žaidė LRF taurės finale ir buvo išrinktas į simbolį LRL sezono septynetą linijos žaidėjo pozicijoje.

PRETENDENTĖS Į GERIAUSIOS 2023 M. LIETUVOS RANKININKĖS TITULĄ:

Aušra Arciševskaja – viena rezultatyviausių Lietuvos rinktinės gretose, įmetusi 9 įvarčius – visus į Šiaurės Makedonijos rinktinės vartus. Antrą sezoną atstovauja Mosto „Banik“ klubui. Čekijos komandos gretose praėjusį sezoną žaidė EHF Čempionių lygoje.

Simona Kolosovė – Lietuvos rinktinės gretose per 2 rungtynes pelnė 9 įvarčius ir buvo viena rezultatyviausių žaidėjų. Praėjusį sezoną tapo rezultatyviausia Šveicarijos čempionato rankininke Ciuricho „Amiticia“ klubo gretose. Šį sezoną grįžo į gimtojo Panevėžio HC „Kova“ komandą.

Dominyka Andronik – Lietuvos rinktinei pelnė 7 įvarčius ir buvo trečia pagal rezultatyvumą nacionalinėje komandoje. Vilniaus SM „Sostinės tauro“ gretose laimėjo Lietuvos čempionato bronzos medalį, išrinkta geriausia lygos kairiojo krašto žaidėja, o šį sezoną yra rezultatyviausia Lietuvos čempionato rankininkė.

Rita Rakauskienė – Lietuvos rinktinei per 2 rungtynes surinko 4 įvarčius. Yra viena lyderių Vilniaus RSK „Eglės“ komandoje, su kuria praėjusį sezoną laimėjo sidabro medalį ir buvo išrinkta į simbolinį lygos septynetą linijos pozicijoje.

Martyna Vaitkutė – Lietuvos rinktinei pelnė įvartį per 2 rungtynes. Kauno r. „Cascada-HC Garliava“ komandos gretose tapo Lietuvos čempione bei laimėjo Lietuvos rankinio federacijos taurę ir Supertaurę. Šį sezoną tarp rezultatyviausių čempionato rankininkių užima 4 vietą.

Evita Žilionytė – pagrindinė Lietuvos rinktinės vartininkė. Su Vilniaus RSK „Eglės“ komanda iškovojo Lietuvos vicečempionės vardą ir buvo išrinkta geriausia LMRL sezono vartininke.

Emilė Aglinskaitė – Lietuvos rinktinei per 2 rungtynes pelnė 2 įvarčius. Su Kauno r. „Cascada-HC Garliava“ komanda tapo Lietuvos čempione, laimėjo Lietuvos rankinio federacijos taurę ir Supertaurę bei buvo išrinkta geriausia LMRL sezono įžaidėja.

PRETENDENTAI Į GERIAUSIO 2023 M. JAUNOJO LIETUVOS RANKININKO TITULĄ:

Tomas Drakšas – Lietuvos jaunimo rinktinės narys, kandidatas į Lietuvos nacionalinę vyrų rinktinę. Vienas Klaipėdos „Dragūno“ lyderių tapo Lietuvos vicečempionu ir pripažintas geriausiu 2022-2023 m. sezono įžaidėju Baltijos lygoje. EHF Europos taurės turnyre pelnė 14 įvarčių per 2 rungtynes.

Paulius Čėsna – Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinės narys. Su Lietuvos jaunių U17 rinktine „European Open“ čempionate Švedijoje užėmė 12 vietą. Klaipėdos „Dragūno“ gretose iškovojo Lietuvos čempionato sidabrą, o šį sezoną patenka į Lietuvos čempionato rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką.

Matas Kairys – Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinės narys. Su Lietuvos jaunių U17 rinktine „European Open“ čempionate Švedijoje užėmė 12 vietą. Klaipėdos „Dragūno“ gretose tapo Lietuvos vicečempionu.

Simas Butkus – Lietuvos jaunių rinktinės narys, kandidatas į Lietuvos vyrų rinktinę. Su Lietuvos jaunių U17 rinktine „European Open“ čempionate Švedijoje užėmė 12 vietą. RK „Šiauliai“ atakų lyderis yra antras pagal rezultatyvumą Pirmoje lygoje.

Titas Janušonis – Lietuvos jaunimo rinktinės narys. Šį sezoną papildė Kauno „Granito-Kario“ gretas perėjęs iš Panevėžio „Grifo“. EHF Europos taurės turnyre pelnė 3 įvarčius.

Karolis Rameikis – Lietuvos jaunimo rinktinės narys. Kauno „Granito-Kario“ gretose tapo Lietuvos čempionato prizininku. EHF Europos taurės turnyre pelnė 7 įvarčius.

Rapolas Valadka – Lietuvos jaunimo rinktinės narys. Vienas Varėnos „Ūlos“ komandos lyderių praėjusį sezoną tapo Pirmos lygos nugalėtoju.

PRETENDENTĖS Į GERIAUSIOS 2023 M. LIETUVOS RANKININKĖS TITULĄ:

Gabija Pilikauskaitė – Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinių gretose iškovojo bronzos medalius Klaipėdoje vykusiame Europos U19 čempionate ir Baku vykusiame Europos U17 čempionate bei tapo rezultatyviausia abiejų Europos čempionatų rankininke. Su Vilniaus SM „Sostinės tauras“ komanda praėjusį sezoną iškovojo bronzą ir tapo rezultatyviausia Lietuvos čempionato rankininke. Šį sezoną tarp rezultatyviausių lygos žaidėjų yra antra. Pateko tarp 30 perspektyviausių savo amžiaus Europos rankininkių ir dalyvavo EHF „Respect Your Talent“ stovykloje.

Martyna Ustilaitė – Lietuvos jaunimo rinktinės gretose iškovojo bronzos medalį Klaipėdoje vykusiame Europos U19 čempionate. Su Kauno r. „Cascada-HC Garliava“ tapo Lietuvos čempione, iškovojo Lietuvos rankinio federacijos taurę ir Supertaurę, tapo naudingiausia Lietuvos moterų čempionato finalo serijos žaidėja.

Agnė Gudlinkytė – nacionalinės Lietuvos rinktinės gretose sužaidė abejas Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes ir pelnė 2 įvarčius. Europos jaunių U17 čempionate Baku su Lietuvos rinktine iškovojo bronzą ir buvo išrinkta geriausia dešiniojo pusiau krašto žaidėja. Su Kauno „Žalgirio“ komanda pateko į Lietuvos rankinio federacijos taurės ir Supertaurės finalus. Pateko tarp 30 perspektyviausių savo amžiaus Europos rankininkių ir dalyvavo EHF „Respect Your Talent“ stovykloje.

Gerda Kairytė – nacionalinėje rinktinėje per 2 rungtynes pelnė 2 įvarčius. Lietuvos jaunimo rinktinės gretose iškovojo bronzos medalį Europos U19 čempionate Klaipėdoje. Antrą sezoną atstovauja Vokietijos trečiojoje lygoje rungtyniaujančiam „Frankfurter“ klubui.

Urtė Čibiraitė – su Lietuvos jaunių rinktine laimėjo Europos U17 čempionato bronzą Baku. Lemiamose rungtynėse dėl bronzos, pagrindinė Lietuvos rinktinės vartininkė atrėmė net 25-is metimus iš 52-iejų. Su Vilniaus SM „Sostinės tauras“ komanda tapo Lietuvos čempionato prizininke.

Vakarė Damulevičiūtė – nacionalinei rinktinei atstovavo abejose Europos čempionato atrankos rungtynėse. Su Lietuvos jaunimo rinktine tapo Europos U19 čempionato prizininke Klaipėdoje. Antrą sezoną atstovauja Vokietijos trečiojoje lygoje rungtyniaujančiam „Frankfurter“ klubui.

Singrida Kulikovaitė – nacionalinėje rinktinėje sužaidė abejas Europos čempionato atrankos rungtynes ir pelnė įvartį. Lietuvos jaunimo rinktinės gretose laimėjo Europos U19 čempionato bronzą Klaipėdoje. Su Vilniaus SM „Sostinės tauras“ tapo Lietuvos čempionato prizininke ir buvo išrinkta geriausia lygos įžaidėja.

BALSUOTI GALITE ČIA

Dalintis

Kartu mes - Jėga.