Gintaras Savukynas: „Emocija turėtų pridėti motyvacijos komandai“

2024 m. gegužės 08 d.
Gintaras Savukynas: „Emocija turėtų pridėti motyvacijos komandai“

Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas rikiuoja komandos gretas lemiamai pasaulio čempionato atrankos dvikovai su būsimais Paryžiaus olimpinių žaidynių dalyviais Vengrijos rankininkais. Praėjusiame atrankos etape G. Savukynas negalėjo būti kartu su rinktine, nes dėl nesuderintų varžybų tvarkaraščių jo neišleido Dohos „Al Arabi“ klubas.

Gegužės 9 d. 19.00 val. Vilniuje, „Twinsbet“ arenoje vyksiančių pirmųjų Lietuvos ir Vengrijos rankininkų rungtynių išvakarėse, spaudos konferencijoje Lietuvos rinktinės treneris atsakė į sporto žurnalistų klausimus.

- Rinktinė turi praradimų, nėra dviejų svarbių žaidėjų, kaip nuotaikos komandoje dėl to?

- Nežiūrint į praradimus, nuotaikos yra geros. Vyrai susikoncentravę, rengiasi šiems dviem susitikimams. Žinome varžovų pajėgumą ir nereikia dairytis ko trūksta. Yra žmonės, kurie užėmė tas vietas, kurie gauna šansą pasirodyti rinktinėje ir pasiruošę kovai.

- Treneri, negalėjote būti su rinktine praėjusiame atrankos etape rungtynėse su suomiais, nes neišleido klubas. Kokia jūsų situacija yra dabar?

- Mes baigėme bendradarbiavimą su Kataro klubu ir dabar galiu skirti visą laiką rinktinei.

- Kaip atrodė jūsų darbas rungtynių su suomiais metu? Kaip vyko treniravimas ir bendravimas su asistentais, kai jūsų nebuvo?

- Nuo pat pasirengimo pradžios ir viso praėjusio ciklo metu mes buvome labai artimame kontakte tiek dėl rungtynių analizės, tiek ir dėl pasiruošimo. Rungtynių metu sėdėjau namuose ir vedžiau statistiką. Mūsų daktaro Gedimino Bučio pagalba mėginau persiųsti žinutę rungtynių eigoje kas vyksta, ką daryti ir gal kažką pakeisti. Kiek ta informacija pasiekė laiku, sunku pasakyti. Bet mėginimas dirbti kartu buvo.

- Nebus Gerdo Babarsko, ar įmanoma tokio žaidėjo netektį kaip nors užmaskuoti, ypač kai ir Jonas Truchanovičius negali žaisti?

- Aš jau minėjau ne kartą, tiek Truchanovičius, tiek Gerdas Babarskas yra ketiniai mūsų veikėjai gynyboje ir aplink juos statoma gynyba. Kiti vyrai turi daug noro, turi galimybių, bet neturi tam reikalingos patirties. Toks ir maskavimas. Tikiuosi, kad išaiškės nauji lyderiai, kurie imsis to vaidmens ir sutvarkys gynybą.

- Varžovas labai galingas, kuo išsiskiria Vengrijos komanda, su kuria jau žaidėte ir pralaimėjote praėjusiame Europos čempionato atrankos cikle?

- Vengrijos komanda nepasikeitė ir turi pakankamai subalansuotą sudėtį. Tai yra jų stiprybė. Analizuojant tiek mūsų praėjusį etapą, tiek dabartinę olimpinę atranką, kur žaidė vengrai, pas juos yra stabili sudėtis ir pilnai užpildytos visos pozicijos aukšto meistriškumo sportininkais. Sudėtingas varžovas.

- Sugrįžote į Vilnių, kur Lietuvos rinktinei yra sėkminga vieta ir visai neseniai buvo iškovota istorinė pergalė prieš islandus, lėmusi kelialapį į Europos čempionatą. Tai reiškia ką nors komandai?

- Manau, kad reiškia. Vilniuje buvo ne tik pergalė prieš islandus, bet ir prieš norvegus, geros kovos prieš prancūzus ir kroatus, prieš elitines komandas. Vienu metu mes jau buvome stabilizavęsi čia Vilniuje ir tai buvo kaip ir mūsų namų arena. Bet dabar kažkurį laikotarpį nebuvome čia ir manau, kad gera emocija sugrįžus, turėtų pridėti motyvacijos komandai ir komforto žiūrovams, kurių tikimės susirinks nemažai mūsų palaikyti.

Dalintis

Kartu mes - Jėga.