Lietuviai teisėjaus Europos moterų rankinio čempionate

2024 m. liepos 05 d.
Lietuviai teisėjaus Europos moterų rankinio čempionate

Šių metų Europos moterų rankinio čempionato arenose plevėsuos ir Lietuvos trispalvė. Lapkričio 28 d. – gruodžio 15 d. Austrijoje, Vengrijoje ir Šveicarijoje vyksiančiame Sezono žemyno čempionate teisėjaus Tomas Barysas ir Povilas Petrušis.

Europos rankinio federacija (EHF) Lietuvos teisėjus atrinko tarp 18-os Europos čempionate teisėjausiančių porų kartu su teisėjais iš Austrijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Ispanijos, Italijos, Juodkalnijos, Moldovos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovėnijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos.

Jau 16-ą kartą organizuojamas Europos moterų rankinio čempionatas šiais metais bus rekordinis. Čempionato dalyvių skaičius buvo padidintas iki 24-ių rinktinių ir teisėjams reiks švilpti net 65-eriose rungtynėse.

Pirmasis čempionato etapas vyks Baselyje, Insbruke ir Debrecene antrasis – Debrecene ir Vienoje. Austrijos sostinėje bus žaidžiamos ir lemiamos pusfinalių ir finalų rungtynės 12 tūkst. žiūrovų talpinančioje „Wiener Stadthalle“ arenoje.

„Mums tai aukščiausias pasiekimas ir didžiausias įvertinimas karjeroje. Patyliukais tikėjome, kad galime patekti į šių metų Europos čempionatą, nes gavome gerus įvertinimus praėjusiuose Europos jaunimo čempionatuose. Bet gavus oficialų pakvietimą, buvo neapsakomas džiaugsmas“, – sakė pirmą kartą Europos čempionate teisėjausiantys T. Barysas ir P. Petrušis.

Nuo 2008 m. teisėjaujantys varėniškiai EHF teisėjų kategoriją įgijo prieš dešimtmetį. T. Barysas ir P. Petrušis ne vieną sezoną teisėjavo Europos vyrų ir moterų čempionatų atrankos turnyrų rungtynėse. Pastaruosius du sezonus lietuviai buvo dažniausiai skiriami teisėjauti Europos klubų turnyruose iš švilpė EHF Čempionių lygos grupių varžybose bei ketvirtfinalyje, taip pat vyrų ir moterų Europos lygos bei Europos taurės turnyrų susitikimuose. 

„Dabar su juoku prisimename mūsų debiutą Čempionių lygoje. Teisėjavome Europos lygos rungtynėse Rumunijoje ir ten likome stebėti Čempionių lygos susitikimo. Dėl streikų į rungtynes neatskrido teisėjos iš Prancūzijos ir mums teko rengtis teisėjų aprangas bei tokiomis neįprastomis aplinkybėmis debiutuoti Čempionių lygoje“, – pasakojo T. Barysas, kuris su kolega jau liepos 10 d. pradės darbą Slovėnijoje vyksiančiame Europos jaunimo U20 čempionate.

Pastarąjį kartą Europos moterų čempionato teisėjų gretose Lietuva savo atstoves turėjo 2020 ir 2016 m. Dvejuose Europos čempionatuose teisėjavo Viktorija Kijauskaitė ir Aušra Žalienė.

Europos vyrų čempionatuose net keturis kartus iš eilės nuo 2018 iki 2024 m. teisėjavo kita lietuvių pora Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis. Tarptautinės rankinio federacijos IHF kategoriją turintys V. Mažeika ir M. Gatelis 2007-2023 m. yra teisėjavę net aštuoniuose pasaulio čempionatuose – keturiuose vyrų ir keturiuose moterų.

Dalintis

Kartu mes - Jėga.