Lietuvos klubai pradėjo kovas EHF Europos taurės turnyre

2024 m. rugsėjo 16 d.

Prasidėjo EHF Europos taurės turnyras. Vyrų turnyre šį sezoną Lietuvai atstovauja keturi klubai. Lietuvos čempionai Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir vicečempionas Klaipėdos „Dragūnas“ pagal reitingą pateko į antrąjį turnyro etapą. Lietuvos rankinio lygos prizininkas Kauno „Granitas-Karys“ ir Vilniaus „Amber“ klubas kovas Europos taurės turnyre pradėjo nuo pirmojo etapo.

„Granitas-Karys“ pralaimėjo svečiuose

„Granito-Kario“ rankininkai pirmajame etape susitinka su Ormožo „Jeruzalem“ klubu. Varžovų aikštelėje Slovėnijoje vykusiose pirmose rungtynėse kauniečiai turėjo pripažinti „Jeruzalem“ ekipos pranašumą šešiais įvarčiais 26:32 (11:13).

Slovėnai pirmavo visų rungtynių metu, tačiau skirtumas nuolat keitėsi. 16 min. „Jeruzalem“ persvara išaugo iki šešių įvarčių 9:3, bet „Granitas-Karys“ sugebėjo atsitiesti ir kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki dviejų įvarčių. Po pertraukos pora kartų lietuviai buvo per žingsnį nuo varžovų 13:14 ir 15:16. Bet slovėnams pavyko ne tik išlaikyti persvarą, bet ją ir padidinti pačioje rungtynių pabaigoje.

„Granito-Kario“ gretose rezultatyviausiai žaidė Matas Jurkevičius, pelnęs 10 įvarčių, Modestas Štarolis įmetė 6 įvarčius, po 3 kartus puolime pasižymėjo Simas Butkus ir Manvydas Lazauskas.

Atsakomosios „Granito-Kario“ ir „Jeruzalem“ komandų rungtynės vyks rugsėjo 21 d. 18.00 val. Garliavoje.

Nesėkmė Vilniuje, tačiau viskas spręsis Vienoje

Antrus metus iš eilės EHF Europos taurės turnyre dalyvaujanti Vilniaus „Amber“ komanda susitiko su vienu stipriausių Austrijos klubų – „FIVERS WAT Margareten. Nepaisant intensyvios kovos, Vilniuje vykusios rungtynės baigėsi svečių pergale rezultatu 35:27 (12:12).

„Amber“ komanda pirmajame kėlinyje pademonstravo puikią gynybą ir sėkmingai sustabdė greitas Austrijos ekipos atakas. Tačiau po pertraukos austrų komanda pelnė kelis įvarčius iš eilės ir išsiveržė į priekį. Nors „Amber“ žaidėjai greitai atsakė įvarčiais, varžovai išlaikė persvarą ir įgijo psichologinį pranašumą.

„Pirmajame kėlinyje sėkmingai stabdėme jų greitas atakas, tačiau po pertraukos praradome kontrolę ir praleidome per daug greitų įvarčių. Tai buvo neįkainojama patirtis mūsų jaunai komandai. Išanalizuosime šias rungtynes ir sieksime dar geresnio žaidimo atsakomosiose varžybose“, – po rungtynių sakė „Amber“ kapitonas Ernestas Stvolas.

Nepaisant pralaimėjimo, Vilniaus „Amber“ žvelgia į priekį su ryžtu. Komandos tikslas – patobulinti gynybą ir geriau kontroliuoti varžovų atakas, kurios nulėmė pirmųjų rungtynių baigtį. Žaidėjai tiki, kad atsakomosiose rungtynėse Vienoje jie galės parodyti savo tikrąjį potencialą ir laimėti.

Rungtynės Vilniuje buvo ypatingos ne tik dėl sportinio iššūkio, bet ir dėl įspūdingos atmosferos. Nepaisant nedidelės salės, sirgaliai sukūrė galingą triukšmą, kuris tapo įsimintinu rungtynių momentu. „Tribūnos buvo mažos, bet garsas – neįtikėtinas. Man tai buvo puiki patirtis“, – sakė Austrijos komandos žaidėjas Jakobas Niggas.

„Amber“ komandai po 6 įvarčius pelnė Matas Aukštikalnis ir Mykyta Litvinenko, 5 įvarčius įmetė Antonas Tsitko, 4 įvarčiais pasižymėjo Domantas Ivanauskas.

Atsakomąsias rungtynes „Amber“ žais rugsėjo 21 d. 21.00 val. Vienoje. „Amber“ tikisi išnaudoti šią galimybę atsitiesti ir pademonstruoti visą savo pajėgumą.

„Esame pasiruošę kovoti iki galo. Nors pralaimėjimas Vilniuje buvo sunkus, mes tikime savo galimybėmis ir norime pasiekti pergalę Vienoje“, – kalbėjo rezultatyviausiai „Amber“ gretose žaidęs Matas Aukštikalnis.

Lietuvos klubų varžovai antrajame etape

Jau anksčiau ištraukus Europos taurės burtus, savo varžovus žino ir kiti Lietuvos klubai. Spalio 19-20 d. prasidėsiančiame antrajame etape „Šviesos“ rankininkai rungtyniaus su Estijos vicečempione Rasiku „Mistra“ komanda. „Dragūno“ rankininkai antrajame etape kovos su Šiaurės Makedonijos čempionato prizininku Skopjės „Alkaloid“ klubu.

Europos taurės moterų turnyre dalyvausiančios Lietuvos komandos turnyrą pradės nuo antrojo etapo, prasidėsiančio spalio 5-6 d. Lietuvos čempionė Kauno r. „Cascada-HC Garliava SM“ susitiks su Italijos vicečempione „Erice“ komanda. Kauno „Žalgirio“ rankininkės rungtyniaus su Islandijos čempione Reikjaviko „Valur“ komanda.