Lietuvos merginų U16 rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 m. liepos 01 d.
Lietuvos merginų U16 rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

Liepos 1-5 d. Geteborge (Švedija) vyks Europos jaunių merginų U16 čempionatas. „European Open“ čempionate rungtyniaus 20 rinktinių, suskirstytų į keturis pogrupius. Lietuvos rinktinė žais B grupėje su Kroatijos, Norvegijos, Islandijos ir Farerų salų rinktinėmis.

Lietuvos rankininkės liepos 1 d. žais su Islandijos ir Norvegijos rinktinėmis, o liepos 2 d. susitiks su Farerų salų ir Kroatijos komandomis.

„Grupių varžybose teko elitinės komandos. Bet Europos čempionate silpnų grupių nėra, nes Lietuvos rinktinė pateko į paskutinį penktą burtų krepšelį ir mums teko visos potencialiai stipresnės  varžovės. Svarbiausias tikslas Europos čempionate – tarptautinių varžybų patirtis ir merginų tobulėjimas. Kai kurios varžovių komandos bus pirmą kartą suburtos, sieksime tai išnaudoti ir kovosime kiekvienose rungtynėse. Labai svarbu, kad merginos dega noru žaisti rinktinėje. Tikėkimės, kad tai mums padės iškovoti pergalių“, – sakė Lietuvos jaunių rinktinės trenerė Ernesta Žilienė.

Lietuvos rinktinės pagrindą sudaro šalies čempionėmis tapusios Kauno r. SM komandos rankininkės. Taip pat rinktinei atstovaus žaidėjos iš Klaipėdos, Vilniaus, Tauragės ir Alytaus bei Vokietijoje lietuvių šeimoje gimusi ir užaugusi Eva Žilinskas.

Besiruošdama Europos čempionatui, treniruočių stovyklą Molėtuose surengusi Lietuvos šešiolikmečių rinktinė čia sužaidė ir dvejas kontrolines rungtynes su Lenkijos bendraamžėmis.

Pirmose rungtynėse lietuvės pralaimėjo po atkaklios kovos 28:30 (12:16). Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Giedrė Bartkutė, pelniusi 7 įvarčius, Eva Žilinskas įmetė 5 įvarčius, Amanda Dzikevičiūtė – 4, Urtė Veličkaitė ir Altėja Ustilaitė – po 3.

Antrame lietuvių ir lenkių susitikime vėl pranašesnės buvo varžovės, laimėjusios rezultatu 33:25 (18:15). Lietuvos rinktinei E. Žilinskas pelnė 7 įvarčius, G. Bartkutė – 4, Paulina Veisaitė, Kamilė Juozaitytė ir Aleksandra Stepanova – po 2.

„Kontrolinėse rungtynėse su Europos čempionatui taip pat besiruošiančia Lenkijos rinktine norėjome išbandyti visas rankininkes. Vyko lygi kova, bet nevengėme daug keitimų, nes reikėjo patikrinti visas rankininkes. Kai kurioms merginoms sutrukdė jaudulys, nes joms tai buvo pirmos tokio lygio tarptautinės rungtynės. Bet tai užgrūdins kovoms Europos čempionate ir tolesnėje karjeroje“, – teigė E. Žilienė.

Prieš Europos čempionatą Lietuvos rinktinė dar išbandė jėgas ir su Latvijos bendraamžėmis. Birželio 29 d. Rygoje vykusiame susitikime lietuvės šventė triuškinamą pergalę 41:29 (20:12). Nugalėtojoms net 11 įvarčių pelnė A. Ustilaitė, po 5 įvarčius įmetė E. Žilinskas ir E. Moroz, 4 – K. Butkutė, 3 – A. Stepanova.

Europos U16 čempionate dalyvausianti Lietuvos jaunių rinktinė jau sužinojo varžoves ir 2025 m. Europos WU17 čempionato atrankos turnyre. Lietuvaitės su Lenkijos, Izraelio ir Suomijos rinktinėmis šių metų rudenį kovos dėl dviejų kelialapių į Europos čempionato elito divizioną.

Lietuva laimėjo teisę surengti šių metų lapkričio 21-25 d. numatytą atrankos turnyrą, tačiau ar pasinaudos šia teise, paaiškės artimiausiu metu.

Dalintis

Kartu mes - Jėga.