LRF supertaurę iškovojo Kauno r. „Cascada-HC Garliava“

2023 m. rugsėjo 09 d.

Lietuvos rankinio klubai pradėjo trofėjų dalybas. Garliavos sporto centre rugsėjo 9 d. vyksta Lietuvos rankinio federacijos (LRF) supertaurės rungtynės.

Moterų supertaurę antrus metus iš eilės iškovojo Kauno r. „Cascada-HC Garliava“. Titulą apgynusios garliaviškės rezultatu 34:19 (14:13) nugalėjo Kauno „Žalgirio“ rankininkes. Pirmas kėlinys vyko įvartis į įvartį ir nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumą. Po pertraukos iniciatyvą į savo rankas tvirtai perėmė „Cascada-HC Garliava“, laimėjusi antrą kėlinį 20:6.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Martyna Vaitkutė, pelniusi 7 įvarčius. Po 6 įvarčius prie pergalės pridėjo Kamilė Bušaitė ir Karolina Sparnauskaitė, po 4 – Martyna Ustilaitė, Mantė Voskresenskaja ir Emilė Aglinskaitė, po 1 – Ema Zaiceva, Goda Bernackaitė ir Auksė Pilipaitytė. „Žalgirio“ komandai po 4 įvarčius surinko Gabrielė Vėgėlytė, Agnė Gudlinkytė ir Karolina Čekuolytė, 3 – Kamilė Rupeikaitė, 2 – Austėja Narauskaitė, po 1 – Lina Abramauskaitė ir Vaida Repekienė.

Geriausiomis rungtynių rankininkėmis išrinktos vartininkės – Benita Šliūpaitė iš „Cascada-HC Garliava“ komandos ir estė Darja Belokurova iš „Žalgirio“.

„Tai buvo pirmos sezono rungtynės ir jas pradėjome kažkaip neužtikrintai. Merginas kaustė kažkoks nepasitikėjimas savo jėgomis ir jos negalėjo pilnai realizuoti savo potencialo bei neparodė ką sugeba. Varžovės rengė labai ilgas atakas ir mus tai tarsi užliūliavo. Per pertrauką reikėjo pažadinti komandą iš miego. Pasakiau, kad mes esame čempionių komanda ir kad mes turime diktuoti savo tempą, o ne taikytis prie varžovių. Po pertraukos buvo jau visai kitoks žaidimas ir iškovojome užtikrintą pergalę“, – sakė „Cascada-HC Garliava“ komandos trenerė Rita Urnikienė.

„Pirmame kėlinyje vyko lygus žaidimas ir netgi buvome išsiveržę į priekį. Iki pertraukos žaidėme drausmingai. Gerai funkcionavo tiek puolimas, kur pavyko atakos ir pelnėme nemažai įvarčių, tiek ir gynyba, kur neleidome varžovėms rengti greitų atakų ir ne kartą gelbėjo puikiai sužaidusi mūsų vartininkė. Antro kėlinio pradžioje padarėme kelias klaidas, praleidome greitas kontratakas ir jaunos mūsų žaidėjos palūžo tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Dar tik sezono pradžia, mūsų žaidime toli gražu dar ne viskas sustyguota. Tuo tarpu varžovių komanda jau daug metų žaidžia kartu, garliaviškės yra labiau patyrusios, žaidė gudriau ir antrame kėlinyje tas lygių skirtumas išryškėjo“, – teigė „Žalgirio“ treneris Miglius Astrauskas.

Dėl vyrų supertaurės kovoja šalies čempionė Vilniaus „Šviesa“ ir LRF taurės finalininkė Alytaus „Varsa-Stronglasas“. 15.15 val. prasidėjusias rungtynes transliuoja „Sport1“ televizija.