Sugrįžimas: Kristina Kvedarienė sugrįžta į Lietuvos rinktinės sudėtį

2024m. balandžio 01d.
Sugrįžimas: Kristina Kvedarienė sugrįžta į Lietuvos rinktinės sudėtį

Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė netrukus pradės lemiamą atrankos ciklą į 2024 m. Europos čempionatą. Pasiruošimo stovyklą pradėjusios komandos paraiškoje netikėta pavardė - į rinktinės sudėtį įtraukta prieš šešerius metus karjerą baigusi legendinė vartininkė Kristina Kvedarienė.

Antrąją Šv. Velykų dieną į pasirengimo stovyklą Vilniuje susirinkusi rinktinė džiugiomis nuotaikomis priėmė ir „naują” rinktinės žaidėją, o pati Kristina lygiai taip pat trykšta nekantrumu vėl išbėgti į didžiają areną. Karjeros pabaigą rinktinėje Kristina pažymėjo rungtynėmis su Ispanijos komanda, sutapimas ar ne, bet jau šį trečiadienį, balandžio 3 d., legendinė vartininkė karjeros sugrįžimą surengs būtent rungtynėse su ta pačia Ispanijos komanda. Šiuos sentimentus prisimena ir pati vartininkė. Apie motyvaciją, tikslus ir sugrįžimą - išskirtinis Kristinos Kvedarienės interviu.

Kristina, paskutinį kartą rinktinės sudėtyje buvote 2018 metais, praėjo šešeri metai. Kas įvyko?

Dar vienos svajonės išpildymas. Seilę varvinu žiūrint į rinktinės merginas, vis pagalvoju, kaip būtų gera sužaisti nors dar vienerias rungtynes. Gaunasi toks paradoksas, paskutinės mano karjeros rungtynės su Ispanija, o trečiadienį vėl laukia tų pačių ispanių išbandymas. Dar pagalvojus, kad galiu pasinaudoti ir tarnybine padėtimi (pašnekovė juokiasi), artėja ir federacijos naujos valdžios rinkimai, ir mūsų kaip trenerių laikas artėja į pabaigą, tai pagalvojom, kad geras laikas išpildyti dar vieną savo svajonė.

Per šešerius metus, kai esate baigusi karjerą, vis tiek esate rankinio sūkuryje, kaip keitėsi pati rinktinė, jos sudėtis? 

Rinktinė keičiasi labai, komandos sudėtis vis jaunėja. Gaila, kad daug merginų, kurios galėtų pasiekti gerų rezultatų, sukurti geras karjeras, meta rankinį po moklsų, po 12-os klasės. Bet šiai dienai renkame geriausią komandą iš to ką turime. Manau, kad rinktinės veidą kartais nulemia ne fiziniai pajėgumai, bet pats noras ir užsidėgimas laimėti, atstovauti savo šalį. Ši karta tai turi, be abejo būna sunkių etapų, bet nieko nėra neįveikiamo.

Paskutinės karjeros rungtynės rinktinėje buvo prieš Ispanijos komandą, įdomus sutapimas, jog trečiadienį taip pat laukia kova su ispanėmis, kiek tai prideda papildomos motyvacijos ir noro sugrįžti?

Prisimenant minėtas rungtynes man per kūna pereina širpuliukai... Jaučiau begalinį malonumą tuo metu atsovaudama savo šalį, žaisdama už rinktinę. Dabar vėl tikiuosi, kad pajusiu tą patį jausmą. Pradedant apšilimu, himnu, kuris sujaudina, bet tuo pačiu labai užveda kovai, ir pačiomis rungtynėmis. Palinkėčiau visimes dabartiniams rankininkams pasiimti iš rungtynių viską ką gali, žaiskit, mėgaukitės tuo ką darot, žinau, jog kartais be proto sunku, kartais skauda. Bet po to, kai jau nebegalėsit žaisti - gailėsitės, jog kažko nepadarėt.

Bendras komandos tikslas aiškus - pasiekti išsvajotą Europos čempionatą, o koks yra jūsų paskutinis asmeninis tikslas sugrįžtant? 

Net ir dabar iš daugelio rankinio bendruomenės narių: fanų, žaidėjų, trenerių, girdžiu nuomonę, jog dar galėčiau žaisti aukščiausame lygyje. Tai yra toks asmeninis noras pasižiūrėti ar aš tikrai galėčiau ir neapvilčiau tų, kurie laukia mano sugrįžimo.

Lemiamą atrankos ciklą pasitinkanti Lietuvos rinktinė laukia jūsų palaikymo trečiadienį „Avia Solutions Group” arenoje. Bilietus galite įsigyti čia: bilietai.

Foto: Saulius Čirba

Dalintis

Kartu mes - Jėga.