Kauno r. „Cascada-HC Garliava“ apgynė Lietuvos čempionės titulą

2024 m. gegužės 24 d.
Kauno r. „Cascada-HC Garliava“ apgynė Lietuvos čempionės titulą

Stipriausios šalies moterų rankinio komandos vardą antrus metus iš eilės ir šeštą kartą klubo istorijoje iškovojo Kauno r. „Cascada-HC Garliava“. Pirmą kartą čempionės titulą apgynusi „Cascada-HC Garliava“ finalo serijoje pranoko jau ketvirtus metus iš eilės antroje vietoje likusią Vilniaus „Eglę“.

Lietuvos moterų rankinio lygos ketvirtose finalo serijos rungtynėse „Cascada-HC Garliava“ namuose nugalėjo „Eglę“ rezultatu 26:22 (13:12) ir laimėjo seriją 3:1.

Rezultatyviausiai čempionių gretose žaidė Martyna Ustilaitė, pelniusi 6 įvarčius, po 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Kamilė Bušaitė, Karolina Sparnauskaitė ir Mantė Voskresenskaja. Vilnietėms Greta Makovskytė pelnė 8 įvarčius, Greta Sadauskaitė – 5, Beatričė Ruseckaitė – 3.

Lemiamų LMRL finalo serijos rungtynių vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=paPz5DuERZA

„Titulą apginti tikrai yra sunkiau, negu jį iškovoti. Mūsų komandai tai pavyko pirmą kartą klubo istorijoje, – sakė Lietuvos čempione 2012, 2017, 2019, 2021 ir 2023 m. iki tol tapusios „Cascada-HC Garliava“ komandos trenerė Rita Urnikienė. – Tikrai jauti daug didesnį spaudimą iš šono. Visi nori, jog būtų pakartotas praėjusio sezono pasiekimas ir sunku suvokti, kad kamuolys yra apvalus ir sporte visko gali nutikti. Reguliariajame sezone užėmėm tik trečią vietą, bet tam yra pasiteisinimas – mus persekiojo traumos. Laimei, kad lyderės grįžo lemiamoms rungtynėms ir finale visas mūsų orkestras grojo vienu ritmu.“

Reguliariojo sezono nugalėtojos „Eglės“ rankininkės finalo serijoje turėjo aikštelės pranašumą prieš trečioje vietoje likusią Garliavos ekipą. Tačiau „Cascada-HC Garliava“ laimėjo pirmas dvejas rungtynes – 29:22 svečiuose ir 31:30 namuose. Trečiose rungtynėse „Eglei“ pavyko pasiekti pergalę namuose 30:27.

„Finalo serija buvo labai sudėtinga. Su „Eglės“ komanda turime apylyges sudėtis ir buvo atkakli kova visose rungtynėse. Varžovės turėjo pajėgesnę vartininkių grandį. Varžovių gynybą įveikdavome, bet įveikti vartininkes ir pasiekti įvarčius buvo sunku. Bet ir mūsų gynyba buvo patikima, o puolime nors ir pritrūkdavo šaltakraujiškumo, sugebėjome įmesti daugiau negu varžovės, – sakė R. Urnikienė. – Šį sezoną čempionate buvo trys lygiavertės komandos. Vilniaus „Sostinės tauras“ taip pat žengė tvirtą žingsnį į priekį ir pusfinalyje mums davė gerą kovą. Bet kuri iš šių trijų komandų galėjo laimėti auksą. Kai kur reikėjo ir sėkmės. Kas mažiau klydo ir geriau išnaudojo varžovių klaidas, tas ir lydėjo sėkmė.“

2022-2023 m. sezone „Cascada-HC Garliava“ laimėjo visas rungtynes tiek Lietuvos čempionate, tiek ir taurių turnyruose, o finalo serijoje „Eglę“ pernai pranoko „sausu“ rezultatu 3:0.

„Sezoną vertinu tikrai gerai. Iki puikaus įvertinimo šiek tiek pritrūko. Kas svarbiausia – kad mūsų rankininkės subrendo, kaip ir visa „Eglės“ komanda. Visą sezoną demonstravome stabilų ir brandų žaidimą ir iki finalo nepatyrėme nei vieno pralaimėjimo. Skaudu pralaimėti finale, bet kiek dirbu „Eglės“ klube, tokio brandaus žaidimo dar nesame žaidę ir tai rodo, kad užaugome jau artimiausioje ateityje kilti dar aukščiau, – teigė nuo 2016 m. „Eglę“ treniruojantis Karolis Kaladinskas.

– Lemiamose rungtynėse varžovėms pavyko eliminuoti mūsų lyderes, kurioms buvo skiriamas labai didelis dėmesys. Iki tol rezultatyviai žaidusi Rita Rakauskienė buvo atkirsta nuo komandos draugių ir nepelnė nei įvarčio. Po aštuonis įvarčius finale rinkdavusi Beatričė Ruseckaitei irgi negavo žaidimo laisvės. Radom kitas lyderes, bet būtent gynyba buvo esminis akcentas. Be to, mes padarėme penkiomis klaidomis daugiau ir prie lygios kovos tai daug lėmė nugalėtoją. Varžovės buvo stipresnės ir sveikiname jas su titulu.“

Lietuvos moterų rankinio lygos bronzos medalius iškovojo „Sostinės tauro“ komanda. Kovoje dėl bronzos „Sostinės tauro“ rankininkės 3:0 pranoko Kauno „Žalgirį“.

Rezultatyviausia čempionato rankininke tapo 18-etė Gabija Pilikauskaitė. „Sostinės tauro“ atakų lyderė G. Pilikauskaitė šį sezoną pelnė 121 įvartį ir antroje vietoje likusią savo komandos draugę Dominyką Andronik aplenkė 12 įvarčių. Trečią vietą tarp rezultatyviausių užėmė „Cascada-HC Garliava“ atakų lyderė Karolina Sparnauskaitė, pelniusi 106 įvarčius.

Dalintis