LMRL lyderių pergalių serija ir pirmasis žalgiriečių laimėjimas

2024 m. spalio 19 d.

Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) sužaistos 4 turo rungtynės. Visose rungtynėse sėkmė lydėjo namuose žaidusias komandas. Pergalių serijas pratęsė be pralaimėjimų rungtyniaujančios praėjusio sezono finalininkės – čempionė Kauno r. „Cascada-HC Garliava SM“ ir vicečempionė Vilniaus „Eglė“, pirmą pergalę sezone iškovojo Kauno „Žalgiris“.

„Eglės“ rankininkės iškovojo jau ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų. Prieš vienvaldes LMRL lyderes neatsilaikė ir Klaipėdos „Dragūnas“. Namuose žaidusi „Eglė“ iškovojo pergalę rezultatu 32:30.

Vilnietės rezultatyviai pradėjo rungtynes ir greit atsiplėšė nuo varžovių 5:1, o pirmą kėlinį laimėjo 15:9. Panaši „Eglės“ persvara laikėsi ilgą laiką, bet „Dragūnas“ nesiruošė sudėti ginklų ir iki rungtynių pabaigos likus žaisti pustrečios minutės, sumažino atsilikimą iki minimalaus 30:31. Tačiau viešnioms nepavyko rezultato išlyginti, o šeimininkės dar vienu įvarčiu įtvirtino pergalę.

Nugalėtojoms beveik pusę komandos įvarčių pelnė ir šio sezono LMRL rezultatyvumo rekordą pagerino Gabija Pilikauskaitė, įmetusi net 14 įvarčių. Deimantė Burbaitė prie pergalės pridėjo 6 įvarčius, po 3 įvarčius įmetė Beatričė Ruseckaitė ir Dovilė Navikaitė. „Eglės“ vartininkė Evita Žilionytė atrėmė 10-imt metimų iš 19-os (53 proc.). „Dragūno“ komandai Greta Vainorytė pelnė 8 įvarčius, Samanta Klovaitė – 7, Ugnė Slavėnaitė – 4.

Trečią pergalę iš tiek pat galimų iškovojo titulą ginanti Kauno r. „Cascada-HC Garliava SM“. Čempionės namuose įtikinamai 35:25 (17:14) nugalėjo penktoje vietoje esančią Vilniaus „SM Sostinės tauras-VHC“ ekipą.

Vilnietės pirmavo tik rungtynių pradžioje 2:0 ir 3:1. 10 min. šeimininkės persvėrė rezultatą 5:4 ir nuo to laiko persvarą vis didino, kol 56 min. skirtumas tapo dviženklis 33:23 ir toks išsilaikė iki finalinės sirenos.

Garliavos komandos vartininkė Saulė Česnulevičiūtė atrėmė net 16-a metimų iš 41-o (39 proc.), o rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantė Voskresenskaja, pelniusi 8 įvarčius, Karolina Sparnauskaitė ir Altėja Ustilaitė įmetė po 6 įvarčius, Martyna Ustilaitė ir Martyna Vaitkutė – po 5.  „Sostinės tauro“ komandai 8 įvarčius pelnė Singrida Kulikovaitė, 5 įvarčius įmetė Silvija Mackonytė, po 4 kartus pasižymėjo Sakura Matuševa ir Rūta Kaušylaitė.

Pirmą pergalę sezone iškovojo Kauno „Žalgirio“ rankininkės. Į trečią vietą pakilusios žalgirietės namuose minimaliu skirtumu 27:26 (15:14) įveikė taškų dar neturinčią lygos autsaiderę Panevėžio „Kova-PSC/RSSG“ komandą.

Pirmą kėlinį nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo ir rezultatas dažniausiai būdavo lygus. Iškart po pertraukos 34 min. „Žalgiriui“ pavyko atitrūkti trimis įvarčiais 18:15. Įpusėjus kėliniui šeimininkių pranašumas išaugo iki 23:18. 52 min. panevėžietės sumažino atsilikimą iki minimalaus 23:24, bet sėkmingiau rungtynių pabaigę sužaidusios kaunietės išlaikė minimalią persvarą iki pabaigos.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Karolina Čekuolytė pelniusi 8 įvarčius, estė Inga Bušina prie pergalės pridėjo 6 įvarčius, Agnė Gudlinkytė – 5. „Žalgirio“ komandos vartininkė Justina Markovaitė atrėmė net 15-a metimų iš 41-o (37 proc.). Panevėžio ekipai Inesa Verbovik pelnė 7 įvarčius, Laura Salamanavičė – 5, Simona Jaškūnaitė – 4. Geriausia rungtynių rankininke buvo išrinkta Panevėžio komandos vartininkė Armanda Vareikienė, atrėmusi 12-a metimų iš 39-ių (31 proc.).

LMRL lyderių poziciją išlaikė visas keturias pergales iškovojusios ir 8 taškus turinčios „Eglės“ rankininkės. „Cascada-HC Garliava SM“ turi 6 taškus po 3 rungtynių ir yra antra. 3 rungtynes sužaidęs „Žalgiris“ su 3 taškais pakilo į trečią vietą. Tiek pat taškų po 4 susitikimų turi į ketvirtą poziciją nukritęs „Dragūnas“. Į priešpaskutinę penktą vietą smukęs „Sostinės tauras“ turi 2 taškus po 4 rungtynių. Panevėžio komanda patyrė visus keturis pralaimėjimus ir yra paskutinė šešta.

Įnirtinga kova užvirė rezultatyviausių LMRL žaidėjų sąrašo viršūnėje. Pirmoje vietoje išliko „Sostinės tauro“ atakų lyderė Singrida Kulikovaitė, per 4 rungtynes pelniusi 37 įvarčius. Vos dviem įvarčiais nuo lyderės dabar atsilieka Gabija Pilikauskaitė iš „Eglės“. Trečioje vietoje – Aušra Bagdonė („Dragūnas“) su 23 įvarčiais, toliau rikiuojasi po 21 įvartį įmetusios Samanta Klovaitė („Dragūnas“) ir Inesa Verbovik („Kova-PSC/RSSG“).

Dabar LMRL čempionate bus pertrauka, nes spalio 25-27 d. Šiaulių arenoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė dalyvaus pasaulio čempionato atrankos turnyre. Dėl vienintelio kelialapio į kitą etapą, Lietuvos rankininkės kovos su Didžiosios Britanijos ir Graikijos rinktinėmis.