Pergalė prieš čempiones Vilniaus „Eglei“ garantavo reguliariojo sezono nugalėtojos vardą

2024 m. kovo 19 d.
Pergalė prieš čempiones Vilniaus „Eglei“ garantavo reguliariojo sezono nugalėtojos vardą

Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) baigėsi reguliarusis sezonas. 1-2 vietas iškovojusios komandos iškart pateko į pusfinalį. 3-6 vietas užėmusios ekipos atkrintamąsias varžybas pradės nuo ketvirtfinalio.

Reguliariojo sezono nugalėtojomis tapo Vilniaus „Eglės“ rankininkės. Per 10 turų „Eglė“ surinko 18 taškų. Nei vieno pralaimėjimo nepatyrusios vilnietės iškovojo aštuonias pergales ir dukart sužaidė lygiosiomis su pagrindinėmis konkurentėmis – Vilniaus SM „Sostinės tauro“ ir Kauno r. „Cascada-HC Garliava“ komandomis.
Reguliariojo sezono nugalėtojos paaiškėjo tik paskutiniame ture. „Eglės“ rankininkės svečiuose po atkaklios kovos 29:28 (14:14) įveikė čempionės titulą ginančią „Cascada-HC Garliava“ ekipą ir paliko čempiones trečioje vietoje.
Nugalėtojoms Beatričė Ruseckaitė ir Greta Makovskytė pelnė po 7 įvarčius. Garliavos komandai Karolina Sparnauskaitė pelnė 9 įvarčius, Mantė Voskresenskaja įmetė 7 įvarčius.
„Prieš sezoną kėlėme pačius aukščiausius tikslus visose varžybose. Apmaudžiai pralaimėjome Lietuvos taurės turnyro pusfinalyje, tačiau čempionate nepatyrėme nei vieno pralaimėjimo ir tai džiugina. Turime nemažai lygiaverčių žaidėjų ir nors nepavyksta išvengti traumų, rotacija padėjo laimėti reguliarųjį sezoną. Tačiau tai nereiškia, kad esam čempionato favoritės. Pirmas lyderių trejetas turi vienodas galimybes kovoti dėl aukščiausių vietų. Negalima nurašyti ir Kauno „Žalgirio“ rankininkių, kurios gan netikėtai laimėjo Lietuvos taurę. Reguliariuoju sezonu čempionatas nesibaigia ir laukia atkaklios kovos lemiamose rungtynėse, kur ir paaiškės kas džiaugsis paskutinis“, – teigia „Eglės“ treneris Karolis Kaladinskas.
Praėjusį sezoną visas rungtynes ir visus įmanomus titulus – Lietuvos čempionatą, Lietuvos taurę ir supertaurę laimėję „Cascada-HC Garliava“ rankininkės šį sezoną reguliariajame sezone per 10 turų surinko 14 taškų ir liko trečioje vietoje. Ketvirtfinalyje Garliavos ekipa susitiks su paskutinę šeštą vietą užėmusia Panevėžio „Kova-PSC/RSSG“ komanda.
„Nepasakyčiau, kad sėkmingas praėjęs sezonas mus užliūliavo. Pas mus gaunasi tokia tendencija – vieną sezoną tampame čempionėmis, kitą sezoną krentame žemyn. Po to vėl gaunam spyrį į užpakalį, susiimam ir vėl laimim. Labai banguotai žaidžiam ir niekaip neišsiaiškinu, kodėl tie sezonai tokie skirtingi. Turim motyvacijos ir noro kovoti. Gal psichologiškai komandą paveikė labai apmaudi nesėkmė Europos taurės turnyre, kur pralaimėjome tik po 7 metrų baudinių serijos. Aišku, trukdo ir traumos, nes vienu metu neturėjome net trijų lyderių, o į aikštelę sugrįžusios dvi iš jų, dar nepasiekė optimalios sportinės formos. Bet žiūrime su optimistine gaida toliau ir kausimės atkrintamosiose varžybose“, – sakė „Cascada-HC Garliava“ trenerė Rita Urnikienė.
Reguliariajame sezone antrą vietą užėmė ir kelialapį į pusfinalį iškovojo Vilniaus SM „Sostinės tauras“. Per 10 rungtynių tik vieną pralaimėjimą lyderėms patyrusios vilnietės surinko 16 taškų.
Paskutiniame ture „Sostinės tauras“ namuose 49:29 (26:16) sutriuškino Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ ekipą. Net 49 įvarčius įmetusios „Sostinės tauro“ rankininkės pagerino šio sezono rezultatyvumo rekordą.
Rezultatyviausia LMRL rankininkė Gabija Pilikauskaitė nugalėtojoms pelnė 12 įvarčių, Dominyka Andronik ir Singrida Kulikovaitė prie pergalės pridėjo 9 įvarčius. Uostamiesčio ekipai Aušra Stroputė pelnė 7 įvarčius, Amelija Selivončikaitė įmetė 6 įvarčius.
„Prieš sezoną planavome patekti tarp keturių geriausių komandų, tai ir įvykdėme. Antra vieta reguliariajame sezone dar nieko nereiškia. Viskas paaiškės po atkrintamųjų varžybų. Visos pirmos keturios komandos yra panašaus pajėgumo, visos nori ir gali laimėti. Mes stengiamės tobulėti kiekvienose rungtynėse, jaunos rankininkės atkakliai dirba treniruotėse ir einam į priekį. Nemažai mūsų rankininkių žaidė Lietuvos jaunimo rinktinėse, dabar jau papildė ir nacionalinę rinktinę. Tai joms prideda pasitikėjimo savo jėgomis ir tikėkimės, tai padės lemiamose rungtynėse užkopti į kuo aukštesnę vietą“, – sakė „Sostinės tauro“ trenerė Ala Senvaitienė.
Ketvirtą vietą reguliariajame sezone užėmė 8 taškus surinkusios Kauno „Žalgirio“ rankininkės. Paskutiniame ture žalgirietės namuose 39:22 (20:7) nugalėjo Panevėžio „Kova“ septynetą. Karolina Čekuolytė nugalėtojoms pelnė 8 įvarčius, Austėja Narauskaitė įmetė 6 įvarčius. Aukštaitijos sostinės komandai Laura Salamanavičė ir Vesta Jančytė surinko po 5 įvarčius.
„Pagrindinis mūsų komandos tikslas – ugdyti jaunas rankininkes, kelti jų meistriškumą, kad jos papildytų Lietuvos rinktinę. Norėjosi aukštesnės vietos reguliariajame sezone, bet konkurentės buvo stipresnės. Šį sezoną mums jau pavyko iškovoti vieną titulą – LRF taurę, bet dar norisi ir medalio. Praėjusį sezoną likome be titulų, šį sezoną jau vieną turime. Žingsnis po žingsnio einame į priekį ir kelsim užduotis toliau. Laimėta LRF taurė jaunoms rankininkėms prideda pasitikėjimo. Parodėme, kad galima nugalėti bet ką. Anksčiau, tam tikrais epizodais galėjome lygiai kovoti su favoritėmis, o dabar parodėme, kad galime ištempti ir visas rungtynes. Vyresnės žaidėjos gauna daug daugiau žaidimo laiko negu prieš dvejus metus ir jau tampa tikromis komandos lyderėmis, o jaunos žaidėjos noriai dirba treniruotėse ir jų indėlis rungtynėse taip pat vis didėja. Ruošiamės ketvirtfinalio kovoms, o sėkmės atveju, sieksime žengti kuo toliau“, – teigė „Žalgirio“ treneris Miglius Astrauskas.
Ketvirtfinalyje „Žalgirio“ rankininkės susitiks su laipteliu žemiau likusia „Viesulo SC-Dragūno“ komanda. LMRL ketvirtfinaliai vyks balandžio 13 ir 17 dienomis.

Dalintis