Pirmos lygos reguliariojo sezono apžvalga – ketvirtfinalio poros, rekordai ir rezultatyviausieji

2024 m. kovo 12 d.
Pirmos lygos reguliariojo sezono apžvalga – ketvirtfinalio poros, rekordai ir rezultatyviausieji

Lietuvos rankinio Pirmoje lygoje baigėsi reguliarusis sezonas. Po jo aštuonios geriausios komandos ketvirtfinaliuose tęs kovą dėl kelialapių į finalo ketvertą. Paskutinę devintą vietą užėmusiai komandai Pirmos lygos sezonas jau baigėsi.

Reguliariojo sezono apžvalgoje – pokyčiai turnyrinėje lentelėje sezono metu, rezultatyviausios ir mažiausiai įvarčių praleidusios komandos, rezultatyviausi rankininkai ir reguliariojo sezono rekordai.
ŠEIMININKAI LAIMĖJO BEVEIK DVIGUBAI DAŽNIAU
Pirmoje lygoje kovo mėnesį vyko 2 turai ir iš viso sužaistos 8 rungtynės. Kovo mėnuo buvo pats sėkmingiausias namuose žaidusioms komandoms. Šeimininkai iškovojo net septynias pergales ir tik vieneriose – ežerų krašto derbyje – pergalę šventė svečiai.
Iš viso reguliariajame sezone sužaistos 72 rungtynės. Namuose žaidusios komandos laimėjo beveik dvigubai daugiau rungtynių, negu svečiai. Šeimininkai iškovojo 42 pergales, 24 kartus laimėjo svečiai, 6 susitikimai baigėsi lygiosiomis. Lygiųjų rekordininkais tapo „Molėtų“ rankininkai, kurie lygiosiomis sužaidė net penkis kartus.
LYDERIŲ KETVERTO PAKILIMAI IR NUOPUOLIAI
Reguliariojo sezono nugalėtojų vardą dar likus 2 turams iki pabaigos užsitikrino Varėnos „Ūlos“ rankininkai. Per 16 rungtynių dzūkai surinko 26 taškus iš 32-iejų galimų – iškovojo 13 pergalių ir patyrė 3 pralaimėjimus. Varėnoje nugalėti „Ūlą“ pavyko tik „Molėtams“ rezultatu 34:32. Kitus du pralaimėjimus Varėnos komanda patyrė svečiuose – Klaipėdoje 37:44 nusileido „Viesulo SC/Dragūnui“ ir 27:30 pralaimėjo Šalčininkų r. HC „Sokol“ komandai.
Pirmos lygos nugalėtojos titulą ginanti „Ūla“ pirmavo nuo pat sezono pradžios ir tik gruodžio pabaigoje lyderių poziciją iš Varėnos komandos buvo trumpam perėmę tuo metu rungtynėmis daugiau sužaidę „Molėtai“.
2 vietą reguliariajame sezone iškovojo 20 taškų surinkę RK „Šiauliai“. Prasidėjus sezonui, po 4 turų, šiauliečiai buvo priešpaskutinėje 8-oje vietoje. Lapkritį Saulės miesto komanda padarė didžiausią šuolį ir iš 8-os pakilo į 4-ą vietą. Vėliau tarp 3-4 pozicijos balansavę „Šiauliai“ reguliariojo sezono pabaigoje sugebėjo pakilti į 2 poziciją dėl geresnio tarpusavio susitikimų balanso su artimiausiais persekiotojais. Tiek pat taškų surinko ir 3-oje vietoje likęs „Viesulo SC/Dragūnas“, tačiau šiauliečiai laimėjo abejas tarpusavio rungtynes 33:32 ir 33:30.
3 vietą užėmusi uostamiesčio komanda taip pat surinko 20 taškų ir tik paskutinėse rungtynėse patirtas pralaimėjimas lyderiams, klaipėdiečiams neleido pakilti laipteliu aukščiau. Klaipėdiečių reguliarusis sezonas buvo tarsi amerikietiški kalneliai. Spalio mėnesį 3-oje vietoje baigęs „Viesulo SC/Dragūnas“, lapkritį patyrė abu pralaimėjimus ir krito į 7-ą vietą. Kalendorinius metus 5-oje vietoje baigę klaipėdiečiai, sausį laimėjo visas trejas rungtynes ir pergalių seriją pratęsę iki penkių, pakilo į 2-ą vietą. Tačiau šią poziciją išlaikė tik iki vasario, bet ne iki reguliariojo sezono pabaigos.
4 vietoje reguliariajame sezone finišavo „Molėtų“ rankininkai, surinkę 19 taškų. „Molėtai“ startavo labai sėkmingai ir per pirmus 9 turus nepatyrę nei vieno pralaimėjimo, vienu metu netgi pirmavo lygoje. Tačiau vėliau sekė keturių pralaimėjimų serija ir teko užleisti ne tik lyderių poziciją, bet ir vietą pirmajame trejete. Ir tik laimėti du paskutiniai reguliariojo sezono turai leido molėtiškiams išsaugoti 4 vietą ir savo aikštelės pranašumą ketvirtfinalyje, nes laipteliu žemiau likusi Kauno r. „SM Garliava“ nuo „Molėtų“ atsiliko vos tašku.
ABU NAUJOKAI PATEKO Į ATKRINTAMĄSIAS VARŽYBAS
Šį sezoną Pirmą lygą papildė dvi komandos – Vilniaus HC „Amber-Sostinės Tauras“ ir Pasvalio „TOP Ranga“. Abi naujokės prasibrovė tarp aštuonių geriausių komandų ir žais ketvirtfinalyje. Vilniaus komanda per 16 rungtynių iškovojo 14 taškų – 6 pergalės, 2 lygiosios ir 8 pralaimėjimai – ir užėmė 6-ą vietą. Pasvalio ekipa surinko 7 taškus – 3 pergalės, 1 lygiosios ir 12 pralaimėjimų.
Paskutinę 9-ą vietą užėmę „Utenos“ rankininkai liko už atkrintamųjų varžybų borto ir baigė sezoną. Uteniškiai per 16 rungtynių surinko 4 taškus – pirmame ture 31:29 nugalėjo „Šiaulius“ ir trečiame ture 29:17 sutriuškino „Viesulo SC/Dragūną“. Deja, vėliau sekė net trylikos iš eilės „Utenos“ pralaimėjimų serija, užkirtusi kelią pakilti aukščiau.
KETVIRTFINALIO POROS
Pirmos lygos ketvirtfinalio kovos prasidės kovo 24 dieną. Ketvirtfinalyje susitiks Varėnos „Ūla“ su Pasvalio „TOP Ranga“, RK „Šiauliai“ su Vilniaus HC „Amber-Sostinės Tauru“, Klaipėdos „Viesulo SC/Dragūnas“ su Šalčininkų r. „Sokol“, o „Molėtai“ su Kauno r. „SM Garliava“. Atsakomąsias rungtynes namuose žais aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusi komanda.
REZULTATYVIAUSIOS IR MAŽIAUSIAI PRALEIDUSIOS KOMANDOS
Reguliariajame sezone rezultatyvumo ir mažiausiai praleistų įvarčių geriausius pasiekimus fiksavo lyderiai „Ūlos“ rankininkai. Varėnos komanda iš viso pelnė 540 įvarčių – vidutiniškai po 33,75 įvarčio per rungtynes, o praleido 433 įvarčius – vidutiniškai po 27 įvarčius per rungtynes.
Tarp rezultatyviausių komandų antrą vietą užėmė RK „Šiauliai“ su 533 įvarčiais (vidutiniškai 33,3). Toliau išsirikiavo Klaipėdos ir Molėtų komandos, įmetusios po 532 įvarčius (33,5), Vilniaus – 477 (29,6), Šalčininkų r. – 471 (29,4), Garliavos ir Pasvalio – po 470 (29,37) ir Utenos – 433 (27).
 
Mažiausiai praleidusių komandų sąraše po „Ūlos“ antroje vietoje rikiuojasi tik 7-ą vietą turnyrinėje lentelėje užėmusi „Amber-Sostinės Tauras“ komanda, praleidusi 448 įvarčius. Sostinės ekipa per rungtynes vidutiniškai praleisdavo po 28 įvarčius. Pagal praleistus įvarčius toliau išsirikiavo: Garliava – 463 (vidutiniškai 28,9), Šalčininkai – 488 (30,5), Molėtai – 497 (31), Klaipėda – 500 (31,25), Šiauliai – 503 (31,4), Pasvalys – 549 (34,3) ir Utena – 577 (36).
REZULTATYVIAUSIAS – 16-ETIS ŠIAULIETIS
Pirmos lygos reguliariojo sezono rezultatyviausiu rankininku tapo RK „Šiauliai“ atakų lyderis Simas Butkus. 16-etis šiaulietis pelnė net 178 įvarčius ir artimiausius persekiotojus aplenkė net 60-čia įvarčių. Priešpaskutiniame ture S. Butkus įmetė net 18 įvarčių ir pagerino sau pačiam priklausiusį šio sezono rungtynių rezultatyvumo rekordą – 16 įvarčių per rungtynes.
2 vietą rezultatyviausių žaidėjų sąraše užėmęs 18-etis Aronas Vaškevičius iš Pasvalio komandos surinko 118 įvarčių. 3 vietą užėmė 17-etis Artūras Budraitis iš Šiaulių, pelnęs 113 įvarčių. Šimto įvarčių ribą perkopė ir 17-etis klaipėdietis Matas Kairys – 107 įvarčiai bei 35-erių metų molėtiškis Mindaugas Agurkis – 102 įvarčiai. Beje, M. Agurkis rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše pirmavo beveik pusę sezono, tačiau vėliau užleido turėtas pozicijas.

REZULTATYVUMO IR GYNYBOS REKORDAI
Daugiausia per rungtynes įvarčių pelniusia komanda tapo „Viesulo SC/Dragūnas“. Klaipėdiečiai susitikime su „Sokol“ ekipa pelnė net 46 įvarčius ir sutriuškino varžovus 46:29. Antros rungtynės pagal komandos rezultatyvumo rekordą taip pat priklausė „Viesulo SC/Dragūnas“ komandai – 44 įvarčiai pelnyti susitikime su reguliariojo sezono nugalėtoja „Ūla“.
Mažiausiai įvarčių per rungtynes praleidusiomis komandomis tapo „Viesulo SC/Dragūnas“ ir HC „Utena“. Įdomus faktas, kad mažiausiai praleistų įvarčių sezono rekordus abi komandos užfiksavo žaisdamos tarpusavyje. Utenoje vykęs susitikimas baigėsi 29:17 šeimininkų pergale, Klaipėdoje šeimininkai atsirevanšavo rezultatu 41:17.
 
Rezultatyviausiomis reguliariojo sezono rungtynėmis tapo „Viesulo SC/Dragūno“ ir „Ūlos“ susitikimas, kuriame buvo pelnyta net 81 įvartis. Rezultatyviausiose sezono rungtynėse rezultatu 44:37 pergalę šventė lyderius nugalėję Klaipėdos komandos rankininkai.

Dalintis