Pirmos lygos vasario apžvalga – reguliariojo sezono nugalėtojai ir pasikeitę autsaideriai

2024 m. kovo 01 d.
Pirmos lygos vasario apžvalga – reguliariojo sezono nugalėtojai ir pasikeitę autsaideriai

Lietuvos rankinio Pirmoje lygoje pabaigos link artėja reguliarusis sezonas. Iki jo pabaigos lieka vos du turai. Po reguliaraus sezono į ketvirtfinalį pateks aštuonios geriausios komandos. 
 Vasario mėnesio Pirmos lygos apžvalgoje – apie reguliariajame sezone pirmą vietą užsitikrinusius lyderius, pasikeitusius autsaiderius, pasiektą rezultatyvumo rekordą, rezultatyviausius žaidėjus, rezultatyviausias ir mažiausiai praleidžiančias komandas bei likusių rungtynių tvarkaraštis.

ŠEIMININKAMS SĖKMINGAS MĖNUO
 Pirmoje lygoje vasario mėnesį sužaista 12 rungtynių. Vasarį, skirtingai negu gruodžio ir sausio mėnesiais, daug geriau sekėsi šeimininkams. Namuose žaidusios komandos iškovojo 8 pergales, 3 kartus laimėjo svečiai, vienas susitikimas baigėsi lygiosiomis. 

Iš viso per keturis mėnesius reguliariajame sezone jau sužaistos 64 rungtynės iš 72-iejų. Namuose žaidusios ekipos šventė 35 pergales, 23 kartų laimėjo svečiai, o 6 susitikimai baigėsi lygiosiomis. Net penkis kartus lygiosiomis sužaidė „Molėtų“ rankininkai, lygiųjų sąskaitą papildę ir vasario mėnesį.
LYDERIAI UŽSITIKRINO PIRMĄ VIETĄ
Reguliariojo sezono nugalėtojų titulą užsitikrino Varėnos „Ūlos“ rankininkai. Dzūkai savo persvarą prieš artimiausius persekiotojus padidino iki 4 taškų, be to yra sužaidę rungtynėmis mažiau. Vasarį lyderiai iškovojo visas tris pergales, o dvikovoje su tuo metu antroje vietoje buvusiais RK „Šiauliai“ šventė užtikrintą pergalę 38:25. 
Pasinaudojęs šiauliečių pralaimėjimu, antrą vietą susigrąžino vasarį 4 taškus iškovojęs Klaipėdos „Viesulo SC/Dragūnas“. Uostamiesčio komanda buvo nukritusi į trečią vietą po vasario 18 d. patirto pralaimėjimo Šiauliuose rezultatu 30:33.
Vasario mėnesį didelių šuolių turnyrinėje lentelėje nepavyko padaryti nei vienai komandai. RK „Šiauliai“ pakilo viena pozicija ir dabar užima trečią vietą. Kauno r. „SM-Garliava“ taip pat pakilo viena pozicija aukštyn į ketvirtą vietą. Tuo tarpu Šalčininkų r. HC „Sokol“ ir Vilniaus HC „Amber-Sostinės Tauras“ ekipos išlaikė turėtas atitinkamai šeštą ir septintą vietas.
Daugiausia džiaugsmo vasaris turėjo atnešti iki tol paskutinėje vietoje buvusiai Pasvalio „TOP Ranga“ ekipai. Pirmos lygos naujokai namuose 36:35 nugalėjo tiesioginę konkurentę „Utenos“ komandą, sužaidė lygiosiomis 30:30 su „Molėtais“ ir pakilo į priešpaskutinę aštuntą vietą. Lygos autsaideriais tapo „Utenos“ rankininkai.
Daugiausia pozicijų turnyrinėje lentelėje prarado „Molėtų“ komanda, iš trečios vietos nukritusi į penktą.
 
KOMANDOS STATISTIKOS LYDERĖS
Vasario mėnesį buvo pagerintas Pirmos lygos sezono rezultatyvumo rekordas. „Viesulo SC/Dragūnas“ rungtynėse su „Sokol“ ekipa pelnė net 46 įvarčius ir sutriuškino varžovus 46:29. Iki tol rekordas – 44 įvarčiais per rungtynes su „Ūla“ – taip pat priklausė Klaipėdos komandai.
„Viesulo SC/Dragūnas“ vasario mėnesį vidutiniškai rinkdavo net po 39 įvarčius per rungtynes ir rezultatyviausių sezono komandų sąraše pakilo į antrą vietą. Per mėnesį klaipėdiečiai pelnomų įvarčių vidurkį padidino net 1,3 įvarčio ir dabar jų vidurkis yra 33,7 įvarčio per rungtynes. 
Rezultatyviausia viso sezono komanda išlieka lygos lyderė „Ūla“. Varėniškiai per 14 rungtynių pelnė 481 įvarčius – vidutiniškai po 34,3 įvarčius per rungtynes. Dzūkai vasarį įmetė po 35 įvarčius per rungtynes. Trečią vietą rezultatyviausių komandų sąraše užima „Molėtai“ – 33 įvarčiai per rungtynes. Toliau rikiuojasi „Šiaulių“ (32,8), Šalčininkų r. (29,6), Pasvalio (29,2), Vilniaus (29,1), Garliavos (28,6) ir Utenos (26,9) komandos.
Mažiausiai įvarčių per rungtynes vasario mėnesį sugebėjo praleisti „Amber-Sostinės Tauras“. Susitikime su „Utenos“ septynetu, vilniečiai praleido 22 įvarčius ir laimėjo 37:22. Mažiausiai praleidžiančių komandų sąraše „Amber-Sostinės Tauras“ su 27,5 praleidžiamo įvarčio, užima antrą vietą. 
Mažiausiai įvarčių šį sezoną praleidžia „Ūlos“ komanda, kurios vartininkus varžovai nuginkluoja vidutiniškai tik po 26,9 kartus per rungtynes. Trečią vietą užima po 29 įvarčius praleidžianti „SM-Garliava“. Toliau rikiuojasi Šalčininkų (30,6), Šiaulių (31), Klaipėdos (31,2), Molėtų (31,4), Pasvalio (34,4) ir Utenos (35,6) komandos.
TARP REZULTATYVIAUSIŲJŲ TVIRTAI PIRMAUJA 16-ETIS
Rezultatyviausių Pirmos lygos rankininkų lyderio pozicijos niekam neužleidžia 16-etis Simas Butkus. „Šiaulių“ atakų lyderis pelnė net 148 įvarčius ir išlaikė didžiulę persvarą prieš artimiausius persekiotojus. Į antrą vietą pakilęs 17-etis Matas Kairys iš Klaipėdos ekipos, nuo lyderio atsilieka 41-u įvarčiu. Į trečią vietą nukrito 35-erių metų „Molėtų“ lyderis Mindaugas Agurkis.
S. Butkui ir šiol priklauso ir sezono rezultatyvumo rekordas. Lapkričio mėnesį S. Butkus susitikime su Pasvalio ekipa pelnė 16 įvarčių.
TVARKARAŠTIS
Kovo mėnesį Pirmoje lygoje vyks paskutiniai du reguliariojo sezono turai – kovo 3 ir 10 dienomis. Įdomiausia kova laukia dėl antros vietos reguliariajame sezone. Šiuo metu antrą vietą užimančiam „Viesulo SC/Dragūnui“ lieka vienintelės rungtynės su pirmą vietą jau užsitikrinusia „Ūla“. Dėl antros pozicijos kovojantys „Šiauliai“ namuose priims Pasvalio komandą ir svečiuosis Vilniuje.
Intriguojanti kova laukia ir dėl paskutinio kelialapio į atkrintamąsias varžybas. Aštuntą vietą užimanti ir varžovus tašku lenkianti „TOP Ranga“ žais Šiauliuose ir namuose priims „Sokol“ ekipą. Į paskutinę vietą nukritusios „Utenos“ komandos laukia išvyka į Garliavą ir namuose vyksiantis ežerų krašto derbis su „Molėtais“. Laipteliu aukščiau esanti Pasvalio ekipa turi ir geresnį tarpusavio susitikimų balansą su Utenos komanda, nes „TOP Ranga“ laimėjo abejas tarpusavio rungtynes.

 

Dalintis