Kauno „Granito-Kario“ rankininkai papildė medalių kolekciją

2024 m. gegužės 23 d.
Kauno „Granito-Kario“ rankininkai papildė medalių kolekciją

Lietuvos rankinio lygos (LRL) bronzos medalius antrus metus iš eilės iškovojo Kauno „Granitas-Karys“. Mažajame finale serijoje iki dviejų pergalių kauniečiai 2:1 įveikė HC „Vilnių“.

Aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmę „Granito-Kario“ rankininkai lemiamas rungtynes dėl bronzos žaidė namuose. Nepaisant to, HC „Vilnius“ sėkmingiau pradėjo susitikimą ir 13 min. įgijo keturių įvarčių persvarą 6:2. Po šalto dušo atsigavę šeimininkai dar pirmame kėlinyje pasivijo varžovus ir įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo lygus 12:12.

Po pertraukos vėl vyko atkakli kova ir 47 min. rezultatas vėl buvo lygus 19:19. Įpusėjus antram kėliniui „Granitas-Karys“ pakilo į lemiamą šturmą ir atsiplėšė keturiais įvarčiais 25:21. Kauniečiai išlaikė persvarą iki finalinės sirenos ir iškovojo bronzą lėmusią pergalę rezultatu 27:24.

Lemiamų serijos rungtynių vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=IJjEeQH4v9U

Nugalėtojams Matas Jurkevičius pelnė 8 įvarčius, Modestas Štarolis – 6, Martynas Giedraitis ir Titas Janušonis – 4. Vilniaus komandai Vaidas Drevinskas pelnė 8 įvarčius, Martynas Lapinskas – 6, Mindaugas Urbonas – 4, Laurynas Palevičius – 3.

Pirmose serijos rungtynėse Kauno komanda namuose iškovojo pergalę 36:29, antrose rungtynėse sostinėje rezultatu 28:26 laimėjo vilniečiai.

„Jautėsi, kad lemiamose rungtynėse slėgė įtampa ir papildomas spaudimas. Pirmame kėlinyje neįmetėme net dešimt metimų iš gerų situacijų. Bet lemiamu momentu komanda įrodė, kad yra verta bronzos medalių. Lemiamose rungtynėse galėjome pamatyti viso mūsų šio sezono paveikslą. Momentais parodom, kad galim puikiai atakuoti, taikliai mesti, agresyviai gintis, bet momentais galim daryti visa tai daryti labai blogai. Per valandą trukusias rungtynes atsispindėjo visas mūsų sezonas. Reikia daugiau ties tuo dirbti ir negalim kaskart lipti ant to paties grėblio“, – komentavo „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Net 17 kartų Lietuvos čempionu tapusio „Granito-Kario“ treneris atskleidė, kad prieš sezoną tituluočiausiam šalies rankinio klubui buvo keliami aukštesni tikslai.

„Prieš sezoną tikėjomės kitokios prabos medalio. Norėjome kilti bent laipteliu aukščiau, nes bronzos medalius laimėjome ir pernai. Sukomplektavome gan stiprią komandą, bet dėl traumų beveik viso sezono metu neturėjome optimalios sudėties. Reikia pripažinti, kad šį sezoną čempionato lygis pakilo ir net šešios komandos buvo pajėgios nugalėti bet kurį varžovą. Tai parodė ir serija dėl bronzos medalių. Ji buvo labai įdomi žiūrovams, bet ne daug nervų išeikvojusiems treneriams. Todėl po sezono yra dvejopi jausmai. Norėjosi daugiau, bet esame laimingi laimėję bronzą“, – teigė paskutinį kartą 2009 metais aukso medalius laimėjusio „Granito-Kario“ treneris.

Gan sėkmingas šis sezonas buvo ir HC „Vilniaus“ ekipai. HC „Vilnius“ reguliariajame sezone užėmė tik penktą vietą, tačiau ketvirtfinalyje pranoko Alytaus „Varsą-Stronglasą“ ir tarp keturių geriausių LRL komandų grįžo po aštuonerių metų pertraukos.

„Didžiuojuosi komanda. Vyrai kovojo negailėdami savęs ir davėme kovą visiems varžovams. Visuose atkrintamųjų varžybų etapuose prireikė lemiamų trečiųjų rungtynių. Labiausiai gaila dėl paleisto šanso pusfinalyje. Lemiamose rungtynėse su čempione „Šviesa“ dėl traumos netekome pagrindinio vartininko ir tai lėmė pralaimėjimą. Kovoje dėl bronzos vartininkai žaidė geriau, bet stabtelėjo puolimas. Sezonas tikrai neblogas, bet norėjosi daugiau. Deja, nėra ko ant kaklo pakabinti, nes likome be medalių“, – sakė paskutinį kartą bronzos medalius 2009 metais iškovojusio HC „Vilnius“ treneris Kęstutis Lapinskas.

Artėjantį šeštadienį gali paaiškėti ir Lietuvos čempionai. LRL finalo serijoje iki trijų pergalių titulą ginanti Vilniaus „Šviesa“ 2:1 pirmauja prieš Klaipėdos „Dragūną“. Ketvirtosios finalo serijos rungtynės šeštadienį vyks Klaipėdoje.

Dalintis