Kovą dėl LRL bronzos pergale pradėjo Kauno „Granitas-Karys“

2024 m. gegužės 17 d.

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) prasidėjo kova dėl bronzos medalių. Serijoje iki dviejų pergalių dėl prizinės vietos kovoja Kauno „Granitas-Karys“ ir HC „Vilnius“.

Trečią vietą reguliariajame sezone užėmęs „Granitas-Karys“ turi aikštelės pranašumą ir penktoje vietoje likusį, bet ketvirtfinalio barjerą sėkmingai įveikusį HC „Vilnių“ pirmose rungtynėse priėmė namuose.

Pirmas kėlinys vyko labai atkakliai ir nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės persvaros. Įpusėjus rungtynėms švieslentėje degė skaičiai 17:16 HC „Vilniaus“ naudai. Antrame kėlinyje sužaidus 10 min. „Granitas-Karys“ perėmė iniciatyvą ir susikrovė apčiuopiamą persvarą, kurią išlaikė iki rungtynių pabaigos. „Granito-Kario“ rankininkai šventė pergalę rezultatu 36:29.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 10 įvarčių pelnęs Matas Jurkevičius, Modestas Štarolis prie pergalės pridėjo 8 įvarčius, Martynas Giedraitis – 5, Titas Janušonis ir Manvydas Lazauskas – po 4. Vilniaus ekipai Vaidas Drevinskas pelnė 6 įvarčius, Laurynas Palevičius – 5, Martynas Žala – 4, Martynas Lapinskas, Mindaugas Urbonas ir Arminas Milaknis – po 3.

„Kaip ir laukėme, buvo sudėtingos rungtynės. Iš patyrusių žaidėjų sudaryta varžovų komanda nėra patogi. Tai rodė ir mūsų tarpusavio susitikimai reguliariajame sezone. Pirmame kėlinyje nepavyko susitvarkyti gynyboje ir praleidome net 17 įvarčių. Tai netenkina, nes buvo akcentuota drausmė ir agresyvus darbas būtent gynyboje. Po pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė, pavyko apsiginti ir atradom progų greitom atakom. Tai ir buvo raktas į pergalę. Antrame kėlinyje pavyko pristabdyti HC „Vilniaus“ smogiamąjį trejetą. Gynėmės kaip susitarę, gelbėjo vartininkai ir mums atsirišo rankos“, – komentavo „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

„Iškart po rungtynių net sunku pasakyti ko trūko iki pergalės. Įkritome į duobę ir nesugebėjome pakilti. Pora kartų žaidėme mažumoje, varžovai sugebėjo panaikinti mūsų persvarą, o mums pakišo koją nesumesti metimai. Vėl kritiškai reikia vertinti mūsų vartininkų pasirodymą, kaip ir paskutinėse pusfinalio rungtynėse. Pagrindinio vartininko trauma atsiliepė komandai ir morališkai. Bet dar niekas neprarasta. Gavome šaltą dušą ir tikėkimės, kad antrose rungtynėse duosime kitokią kovą“, – tikino HC „Vilnius“ treneris Kęstutis Lapinskas.

Antrosios serijos rungtynės vyks sekmadienį 17.00 val. HC „Vilnius“ salėje.