Lietuvos rankinio lyga: naujas lyderis ir sėkmingos naujokų rungtynės

2024 m. spalio 13 d.

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) sužaistos dvejos rungtynės. Jos buvo sėkmingos į LRL lygą šį sezoną grįžusioms komandoms. Dzūkijos derbyje Varėnos „Ūla“ atėmė tašką iš lyderių, o pergalę iškovojusi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda turnyrinėje lentelėje pasivijo šalies čempionus.

Varėnoje „Ūlos“ rankininkai priėmė kitą Dzūkijos komandą Alytaus „Varsą-Stronglasą“. Rungtynes geriau pradėjo svečiai, 21 min. išsiveržę į priekį 15:12. Tačiau dar iki pertraukos šeimininkai sugebėjo ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą 20:17. Beveik visą antrą kėlinį pirmavo „Ūla“, bet 54 min. „Varsa-Stronglasas“ išlygino rezultatą 34:34.

Atkakli kova tęsėsi iki finalinės sirenos ir jai aidint „Varsa-Stronglasas“ išlygino rezultatą bei išplėšė lygiąsias 38:38.

Nepaisant prarasto pirmo taško, Alytaus komanda tapo LRL lydere. „Varsa-Stronglasas“ turi 7 taškus po 4 rungtynių. Pirmą tašką per 5 rungtynes iškovojusi „Ūla“ lieka paskutinėje aštuntoje vietoje.

Rezultatyviausiai Varėnos ekipos gretose žaidė Ignas Savičius, pelnęs 12 įvarčių, Deivas Eidukonis įmetė 8 įvarčius, Tomas Valentukevičius – 6, Klaidas Stoškus, Matas Daškevičius ir Virginijus Pozniakas – po 3. Alytaus komandai Andrius Montvilas pelnė 10 įvarčių, Vilius Juozaitis – 8, Arminas Stankūnas – 7, išlyginamąjį įvartį pelnęs Karolis Grigas – 6, Žygimantas Micevičius – 5.

„Tikrai nebuvo taip, kad neįvertinome varžovų. „Ūla“ turi stiprią komandą, ypač gerai jie žaidžia namuose. O mūsų komandą išretino traumos. Dėl to turėjome problemų su rotacija ir reikėjo keisti planus bei taktiką. Bet čia nepasiteisinimas ir mūsų netektys tikrai nesumenkina varžovų pajėgumo. Buvo atkakli kova ir esame patenkinti rezultatu, nes lygiąsias išplėšėme paskutinę sekundę. Tai parodo, kad šis sezonas bus labai intriguojantis ir bet kuri komanda gali nugalėti bet kurią, – sakė „Varsos-Stronglaso“ treneris Egidijus Petkevičius. – Džiugu vėl matyti Varėnos komandą Lietuvos rankinio lygoje. Varėna turi gilias rankinio tradicijas, čia rankinis yra numeris vienas ir žmonių labai mylimas. Papildomas stimulas „Ūlos“ sirgaliams buvo ir tai, kad susitiko dvi Dzūkijos komandos, todėl atmosfera salėje buvo labai triukšminga. Nepaisant to, kad esame konkurentai, labai džiugu varžytis su Varėnos komanda aukščiausioje lygoje.“

Kitose LRL rungtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ rankininkai namuose priėmė Vilniaus „Amber“ ekipą. Tai buvo ir principinė trenerių dvikova. „Amber“ komandą treniruoja vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas, o jo asistentas rinktinėje Gintaras Paškevičius vadovauja „Pieno žvaigždžių“ ekipai.

Pirmame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi net kelis kartus, bet nei vienam varžovui nepavyko įgyti didesnės persvaros ir įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo lygus 11:11. Antro kėlinio pradžioje šeimininkams pavyko atitrūkti 16:13, o įpusėjus kėliniui ir 19:14, bet svečiai 56 min. vėl pasivijo ir išlygino rezultatą 21:21.

Lemiamu momentu žiūrovų griausmingai palaikomi „Pieno žvaigždžių“ rankininkai sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo pergalę 24:22.

Nugalėtojams Dovydas Kuodys pelnė 7 įvarčius, ukrainietis Oleksandras Kasai – 5, Benediktas Labutis – 4, Vismantas Moderis – 3. „Amber“ komandai Matas Aukštikalnis pelnė 8 įvarčius, Ernestas Stvolas ir baltarusis Antonas Tsitko įmetė po 3 įvarčius.

Per 5 rungtynes 5 taškus iškovojusios „Pieno žvaigždės“ pakilo į penktą vietą ir pagal iškovotus taškus pasivijo rungtynėmis daugiau sužaidusią čempionę Vilniaus „Šviesą“. Per 3 rungtynes 2 taškus surinkę „Amber“ rankininkai išlieka priešpaskutinėje septintoje vietoje.

„Pripažinsiu, pergalė buvo tikrai netikėta. Labai padėjo namų sienos, vaikinų nusiteikimas ir kova iki rungtynių pabaigos. Nors pirmavome nemaža persvara, bet rungtynių pabaigoje jau atrodė, kad varžovai mus ne tik pasivijo, bet ir pralenks. Prireikė ir sėkmės. Bet tai parodo koks įdomus ir intriguojantis šis sezonas. Būčiau nenuliūdęs, jeigu rungtynės būtų pasibaigę ir lygiosiomis, nes buvo labai atkakli kova, – teigė „Pieno žvaigždžių“ treneris Gintaras Paškevičius. – Mums dar trūksta susižaidimo, bet gerai, jog pas žaidėjus netrūko ugnelės. Pastovumo dar trūksta, bet jau po truputį atsiranda žaidimo braižas ir aikštelėje padaroma tai, kas yra suplanuota. Ne viską sumetėme, nes jaunimas dar „degė“ prieš patikimai rungtyniavusį varžovų vartininką. Bet kiekvienose rungtynėse atsiranda lyderiai, kurie patempia komandą.“

„Abi komandos buvo labai motyvuotos, nes jautė, kad yra panašaus pajėgumo ir gali šiose rungtynėse sumedžioti taškus. Pirmame kėlinyje žaidėjai neišpildė kai kurių sutartų dalykų ir nesugebėjome įgyti pranašumo. Antrame kėlinyje prastai atakavom nuo 6 metrų linijos, o iš keturių 7 metrų baudinių sugebėjome realizuoti tik vieną. Tai leido varžovams atitrūkti penkiais įvarčiais. Džiugu, kad žaidėjai nenuleido rankų ir likvidavo varžovų persvarą. Išlyginus rezultatą, rungtynių pabaigoje pritrūko šaltų galvų. Privalėjome sužaisti iki tikro įvarčio, bet metėm neparuoštus metimus ir tai mums kainavo prarastus taškus, – komentavo „Amber“ treneris Gintaras Savukynas. – Apmaudu, kad sunkiai dirbdami nesugebėjome iškovoti taškų. Turime daug jaunatviško azarto, bet dar trūksta patirties tokiais lemiamais momentais. Nedramatizuojame šio pralaimėjimo, nes dar tik sezono pradžia. Laukia ilgas ir intriguojantis čempionatas ir jau dabar neliko taškų neiškovojusių komandų. Dirbsime toliau ir mėginsime artimiausiose rungtynėse gerinti žaidimą ir iškovoti taškus.“

Artimiausios LRL rungtynės vyks spalio 16 d. (trečiadienį). „Pieno žvaigždžių“ komanda viešės uostamiestyje, kur susitiks su antrą vietą užimančiu Klaipėdos „Dragūnu“. „Amber“ rankininkai vyks į laikinąją sostinę ir rungtyniaus su visas tris pergales iškovojusia Kauno „Granito-Kario“ komanda.