Lietuvos rankinio lygoje – svarbi čempionų pergalė ir dramatiškos lygiosios sostinės derbyje

2024 m. sausio 21 d.
Lietuvos rankinio lygoje – svarbi čempionų pergalė ir dramatiškos lygiosios sostinės derbyje
Lietuvos rankinio lygoje (LRL) netrūko intriguojančių rungtynių. Atkaklioje Vilniaus ir Kauno komandų dvikovoje nugalėtoją lėmė vienintelis įvartis, o labai permainingai vykęs sostinės derbis baigėsi lygiosiomis. 
Trečią pergalę iš eilės iškovojo čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai. Vilniečiai namuose minimaliu skirtumu 26:25 (14:9) įveikė Kauno „Granitą-Karį“. „Šviesa“ dar pirmame kėlinyje įgijo penkių įvarčių persvarą. Tačiau „Granitas-Karys“ nesudėjo ginklų ir susitikimo pabaigoje sumažino atsilikimą iki vieno įvarčio. Čempionams pavyko išsaugoti minimalią persvarą ir pasiekti revanšą už Kaune patirtį pralaimėjimą pirmame LRL reguliariojo sezono rate.
Nugalėtojams Skirmantas Plėta pelnė 6 įvarčius, po 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Tadas Rasakevičius, Karolis Bliuvas ir Mantas Urvikis. Kauno ekipai Modestas Štarolis pelnė 8 įvarčius, Nedas Buronko įmetė 6 įvarčius. 
„Rungtynes pradėjome labai gerai. Pirmą kėlinį išpildėme beveik viską, ką susikūrėme ir padarėme vos kelias klaideles. Tačiau antrame kėlinyje patekome į duobę. Ir ne dėl to, kad „Granitas“ mums pridarė problemų gynyboje, o mums patiems šiek tiek pritrūko jėgų. Turime mažesnę žaidėjų rotaciją ir mums trūksta kelių žaidėjų, kurie mus turi vesti į priekį. Bet viskas gerai, kas gerai baigiasi“, – pergale džiaugėsi „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.
„Pritrūko realizuotų progų. Susikuriam progas, bet vaikiškos klaidos neleidžia jų realizuoti. Broko darome nedaug, bet darbiniame procese turime kiekvieną kartą išmokti kažko naujo, o ne lipti ant to paties grėblio. Akcentavome, kad laukia atkakli ir kieta kova, kokia visada būna susitinkant su „Šviesa“. Gerai bent tai, kad šįkart pavyko duoti atkaklesnę kovą, negu buvo praėjusio turo rungtynėse su „Dragūnu“. Bet jeigu tu nerealizuoji šimtaprocentinių progų, tu nelaimi“, – konstatavo „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas. 
Per 11 rungtynių 17 taškų iškovojusi „Šviesa“ užima 2 vietą ir persvarą prieš 3-oje pozicijoje esantį „Granitą-Karį“ padidino iki 3 taškų. Nuo LRL lyderio Klaipėdos „Dragūno“ čempionai atsilieka 4 taškais. 
Kitose rungtynėse 4-oje vietoje su 10 taškų esanti Alytaus „Varsos-Stronglaso“ komanda svečiuose 35:28 (19:10) nugalėjo taškų dar neturintį lygos autsaiderį Panevėžio „SC-RSSG-Grifą“. Nugalėtojams 11 įvarčių pelnė vienas rezultatyviausių LRL rankininkų Vilius Juozaitis, 6 įvarčius įmetė Tadas Stankevičius. Panevėžio ekipai po 5 įvarčius pelnė Evaldas Vėta ir Kipras Kunickas.
Sostinės derbyje susitiko turnyrinės lentelės kaimynai – Vilniaus „Amber“ ir HC „Vilnius“. Sėkmingiau rungtynes pradėjusi „Vilniaus“ komanda jau pirmo kėlinio viduryje įgijo septynių įvarčių pranašumą 8:1. Nors „Amber“ pavyko sumažinti atsilikimą, bet antro kėlinio viduryje „Vilnius“ vėl atstatė persvarą 21:14. Rungtynių pabaigoje įspūdingą spurtą surengę „Amber“ rankininkai sugebėjo pasivyti varžovus ir išplėšė lygiąsias 26:26 (10:15). 
Per 12 rungtynių 9 taškus surinkęs HC „Vilnius“ užima 5 vietą. Rungtynėmis mažiau sužaidusi „Amber“ komanda atsilieka 2 taškais ir yra laipteliu žemiau.
„Amber“ ekipai Ernestas Stvolas pelnė 7 įvarčius, Matas Aukštikalnis įmetė 5 įvarčius. „Vilniaus“ komandai Martynas Lapinskas pelnė 7 įvarčius, Vaidas Drevinskas pasižymėjo 6 įvarčiais.
V. Drevinskas išsilaikė rezultatyviausių LRL žaidėjų sąrašo viršūnėje. V. Drevinskas yra įmetęs 82 įvarčius. Vos vienu įvarčiu nuo lyderio atsilieka 81 kartą pasižymėjęs Alytaus komandos atakų lyderis V. Juozaitis. Trečioje vietoje esančio M. Lapinsko sąskaitoje – 77 įvarčiai.

Dalintis