Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ketvirtus metus iš eilės tapo Lietuvos čempionais

2024 m. gegužės 26 d.
Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ketvirtus metus iš eilės tapo Lietuvos čempionais

Lietuvos rankinio lygos (LRL) čempionų sosto jau ketvirtą sezoną iš eilės niekam neužleido Vilniaus „Šviesos“ rankininkai. Kaip ir pernai, „Šviesa“ finalo serijoje tokiu pačiu rezultatu pranoko Klaipėdos „Dragūną“.

Uostamiestyje vykusiose ketvirtose finalo serijos rungtynėse sostinės komanda iškovojo pergalę rezultatu 32:30 (18:17) ir laimėjo seriją 3:1.

Auksą lėmusių rungtynių vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=ZreNuyAK5-c

Iki tol vykusiose finalo rungtynėse pergales švęsdavo namuose žaidusios komandos. Pirmas rungtynes Vilniuje „Šviesa“ laimėjo minimaliu skirtumu 30:29, labai rezultatyvi antra dvikova Klaipėdoje baigėsi „Dragūno“ pergale 44:39, trečią susitikimą sostinėje „Šviesa“ laimėjo rezultatu 32:27.

Čempionų titulą lėmusiose rungtynėse rezultatyviausiai „Šviesos“ gretose žaidė Tomas Bernatavičius, pelnęs 8 įvarčius, Karolis Bliuvas įmetė 7 įvarčius, Mantas Urvikis – 5, Eimantas Sinkevičius ir Tadas Rasakevičius – po 4. „Dragūno“ komandai Gytis Šmantauskas pelnė 10 įvarčių, Lukas Juškėnas – 8, Laurynas Simonavičius – 3.

„Pergalę lėmė susikaupimas, drausmė ir didžiulis noras nugalėti. Buvo labai svarbus pasiruošimas rungtynėms ir džiaugiamės, kad viską pavyko įgyvendinti aikštelėje. Kai komanda yra vieninga kaip kumštis, tada ir gerą rezultatą turim, – sakė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius. – Buvo sunku stabdyti greitą „Dragūno“ žaidimą ir gynyboje buvo trūkumų. Bet atakoje labai gerai realizavome susikurtas progas. Noriu labai padėkoti visai komandai. Kiekvienas žaidėjas aikštėje atidavė visas jėgas. Nors sezono metu mus labai persekiojo traumos, žaidėjų atsidavimas buvo neįtikėtinas ir dėka to mes vėl tapome Lietuvos čempionais.“

„Sveikinimai varžovams, kurie dar kartą įrodė, jog turi čempionų mentalitetą. Labai gaila, kad finalo seriją pralaimėjome 1:3. Galėjome labiau pasistengti, kad bent jau perkeltume seriją į lemiamas rungtynes. Nepaisant to, noriu labai padėkoti vyrams už kovą, negailint savęs, – sakė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis. – Kėlėme tikslą tapti čempionais. Deja, tikslo neįgyvendinome, todėl sezoną vertinčiau nelabai geru pažymiu. Iškovojome Lietuvos taurę, Baltijos lygoje laimėjome bronzos medalius, bet pagrindinis mūsų uždavinys buvo tapti Lietuvos čempionais. Šiandien liūdna, bet jau pradedame gyventi kito sezono laukimu ir jame kelsime tą patį uždavinį – tapti Lietuvos čempionais.“

„Dragūno“ sąskaitoje lieka devyni Lietuvos čempionų titulai. „Šviesa“ čempione tapo ketvirtą kartą klubo istorijoje. Tituluočiausiu šalies rankinio klubu išlieka Kauno „Granitas-Karys“, jo sąskaitoje – net 17 kartų laimėtas Lietuvos čempionatas.

„Apginti čempiono titulą yra tikrai sunkiau, negu jį iškovoti. Visi nori tau įkasti ir su čempionais žaidžia su daug didesne motyvacija. Čempiono etiketė tikrai nėra lengva ir favoritų vardas dažnai slėgdavo, – teigė Ž. Sinkevičius.

– Praėjusį sezoną Lietuvoje laimėjome visus trofėjus, o jau pačioje šio sezono pradžioje gavome stiprų niuksą, kai pralaimėjome supertaurės rungtynes. Sezono pradžia buvo labai sunki, nes persekiojo traumos ir žaidėjams tekdavo rungtyniauti sau neįprastose pozicijose. Dar vieną niuksą sugėrėme pralaimėję taurės finalą. Tada vyrams pasakiau, kad kiekvienose rungtynėse reikia viską įrodinėti iš naujo. Susikaupę ir nusiteikę ėjome į aikštelę rungtynės po rungtynių. Viskas persijungė ir reguliarųjį sezoną baigėme net dešimt laimėtų rungtynių serija. Labai nenorėjom paleisti titulo iš rankų, tai vyrus užvedė ir aukso medaliai vėl mūsų.“

Bronzos medalius jau anksčiau iškovojo „Granito-Kario“ rankininkai. Kauniečiai serijoje 2:1 įveikė HC „Vilnių“.

„Granito-Kario“ atakų lyderis Modestas Štarolis tapo rezultatyviausiu LRL sezono rankininku. M. Štarolis pelnė 175 įvarčius. Antrą vietą su 171 įvarčiu užėmė Martynas Lapinskas iš HC „Vilnius“, trečioje vietoje liko dar vienas HC „Vilnius“ atstovas Vaidas Drevinskas.

Geriausi pasibaigusio LRL sezono rankininkai bus paskelbti birželio 1 d. Vilniuje vyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje.

Dalintis